098 441 079
     098 759 797
     047 664 965

Poraz unatoč dobroj igri, 27. 03. 2010.
N. Marković - najbolja igračica utakmiceKuglačice KK Policajca u zadnjoj prvenstvenoj prvoligaškoj utakmici na domaćoj kuglani, unatoč dobroj igri, doživjele su još jedan poraz. Naime, u pretposlijednjem 17. kolu 1. HKL pobjeđene su od kuglačica KK Zagreb-Zaboky ukupnim rezultatom 1:7 (11:13) odnosno 3285:3351 u srušenim čunjevima.
Kao i obično, za KK Policajac utakmicu su otvorile Maja Stipetić i Ana Grgurić i obadvije su poražene od svojih protivnica Lucije Marte Jelavić odnosno Marije Barić. Stipetić-Jelavić 505:525(1:3) i Grgurić-Barić 517:546 (2:2).
U drugom bloku igračica za KK Policajac su zaista prvoligaški odigrale Valentina Prpić i Nikolina Marković. Valentina je srušila odličnih 584 čunja ali je nesretno izgubila od Ire Šutine koja je srušila 8 čunjeva više. Nikolina je svojom najboljom igrom u ovoj sezoni srušila čak 601 čunj i uvjerljivo pobjedila svoju suparnicu Mandu Kopecki za čak 48 čunjeva. Tim rezultatom Nikolina je značajno smanjila prednost u čunjevima za gošće na tek 11 i učinila daljnji tijek utakmice neizvjesnim. Prpić - Šutina 584:592 (2:2) i Marković - Kopecki 601:553 (4:0).
Međutim, u trećem bloku igračica obadvije "policajke", Ana Puškarić i Matea Gašparović, izgubile su od svojih protivnica s tek jednim osvojenim setom iako nisu loše odigrale. Naime, Ana je srušila 546 čunjeva, a Matea 532 što ipak nije bilo dovoljno za, danas odlične, "zagrepčanke" Mateu Skupnjak i Ines Hasić. Puškarić - Skupnjak 546:579 (1:3) i Gašparović - Hasić 532:556 (1:3).
Sada u prvenstvu 1. HKL slijedi pauza zbog Uskrsa, a zadnje 18. kolo, kada kuglačice KK Policajca gostuju u Rijeci i igraju protiv ŽKK Mlake, na rasporedu je u subotu 17. travnja u 12.00 sati.

KK Policajac - KK Zagreb-Zaboky

Poraz kuglača u Ozlju, 20. 03. 2010.
Kuglači KK Policajca u 19. kolu 3. HKL zapad doživjeli su još jedan poraz. Nakon, prošlotjednog poraza od KK Poštara ovaj puta zabilježen je i poraz od KK Kupe u Ozlju. Domaći kuglači bili su uvjerljivi pobjedivši 6 : 2 (12:12) uz okruglih sto čunjeva prednosti odnosno 3383:3283.
Za KK Policajac pojedinačne bodove osvojili su Božo Pavlaković u prvom boluku i Branko Bajt u drugom bloku igrača, dok su svi ostali poraženi od svojih protivnika.
Božo Pavlaković je u dvoboju protiv Ivana Pavlića zabilježio odličan rezultat srušivši 582 čunja, kojim rezultatom je bio i najbolji pojedinac svoje ekipe. Pavlić je srušio solidnih 558 čunjeva. Za razliku od Bože Pavlakovića, Anton Marković igrajući u prvom bloku srušio je tek 522 čunja i uvjerljivo izgubio od svojeg protivnika Zvonka Kovačića koji je srušio 564 čunja.

KK Kupa Ozalj - KK Policajac Ogulin

3. HKLZ 19. kolo

Poštari još jednom bolji, 14. 03. 2010.

Kuglači KK Policajca zasigurno se ne sjećaju kada su zadnji puta pobjedili gradskog rivala KK Poštara. Tradicija u prvenstvenim utakmicama odnosno gradskim derbijima ova dva kluba i sinoć je nastavljena na način da je pobjedu odnio KK Poštar, iako su kuglači KK Policajca odigrali dobro i bili blizu pobjede. Bila je to utakmica 18. kola 3. HKL zapad u kojoj su "policajci" bili domaćini, a "poštari" gosti. Gosti su pobjedili rezultatom 5 : 3 uz 32 čunja prednosti - ukupno 3396 : 3364.
Kao i u gotovo svim međusobnim dvobojima ovih ekipa kuglači KK Policajca su bolje započeli utakmicu, poveli 3:1 i stekli 20 čunjeva prednosti, a onda se u trećem bloku igrača sve okrenulo na stranu kuglača KK Poštara kojima su pripali i prvenstveni bodovi.
U prvom bloku igrača započeli su za KK Policajac Anton Marković i Nenad Plivelić protiv Krunoslava Lovrića i Rolanda Graovca. Marković nije bio baš posebno raspoložen pa je Lovrić u zadnjem, četvrtom setu iskoristio njegovu slabu igru i nadvisio ga za 22 čunja. Marković - Lovrić 540:562 (1:3). Drugi dvoboj prvoga bloka igrača publici u gledalištu kuglane pružio je triler završnicu u kojoj je Plivelić, uz manje srušenih čunjeva ali više osovojenih setova, uspio osvojiti pojedinačni bod. Naime, Graovac je u zadnjem setu napravio neke promašaje koje je iskoristio Plivelić i osovjio pola seta što mu je bilo dovoljno za pobjedu. Plivelić - Graovac 570:573 (2,5:1,5).

KK Policajac - KK Poštar

3. HKLZ 18. kolo

Prva pobjeda "policajki" u 1. HKL, 13. 03. 2010.
Ana Puškarić - junakinja utakmiceOno što smo proteklog tjedna potiho najavljivali se i dogodilo. Kuglačice KK Policajca ostvarile su svoju prvu prvenstvenu pobjedu u prvoj ligi. Naime, u 16. kolu 1.HKL na ogulinskoj Gradskoj kuglani "Klek" pobjeđena je ekipa ŠKK Sloboda TVIN iz Virovitice rezultatom 5:3 (13:11) odnosno 3218:3145 u ukupno srušenim čunjevima.
Ovu povijesnu pobjedu "policajke" su svakako zaslužile i posebno je značajna jer je nakon prva dva bloka igračica i 3:1 za gošće, uz preko 40 čunjeva prednosti za njih, opet sve upućivalo na novi poraz. Međutim, kuglačice KK Policajca nisu se predale već su pokazale da se i takav minus može nadoknaditi i već gotov poraz preokrenuti u pobjedu.
Svih šest kuglačica KK Policajca na čelu s trenerom Željkom Stipetićem zaslužuju pohvale za ovu pobjedu i dva osovjena boda ali junakinja susreta ipak je bila Ana Puškarić koja je odigrala jednu od svojih najboljih utakmica, srušila 573 čunja (čak 103 više od svoje protivnice) i opravdano zaslužila epitet najbolje igračice utakmice.
Evo kako je to teklo od početka. U prvom bloku igračica za KK Policajac su zaigrale Ana Grgurić i Maja Stipetić protiv Marije Mađarević i Dubravke Grivić. Ana Grgurić je srušila ukupno 510 čunjeva i uz tek jedan osvojeni set očekivano izgubila od ponajbolje gostujuće kuglačice Marije Mađarević koja je srušila 547 čunjeva. Međutim, pomalo je iznenadila Maja Stipetić koja je iskusnu Dubravku Grivić pobjedila na način da je osvojila tri seta i srušila ukupno 528 čunjeva dok je Dubravka Grivić "stala" tek na 502 čunja.

KK Policajac - ŠKK Sloboda TVIN

Podjela bodova u Rijeci, 07. 03. 2010.
Anton Marković - najbolji igrač utakmiceKuglači KK Policajca jučer su gostovali u Rijeci gdje su na kuglani SRC "Mlaka" protiv KK Telekoma igrali prvenstvenu utakmicu 17. kola 3. HKL zapad. Utakmica je završila nerješeno 4 : 4 s time da je premoć u ukupno srušenim čunjevima za svega 20 čunjeva bila na strani domaće ekipe - 3328:3308 (12:12).
Iako je ekipa KK Telekoma cijelo prvenstvo pri vrhu prvenstvene ljestvice i iako se radi o ekipi koja je, nakon dugo godina, tek prošle godine iz druge lige došla među trećeligaše, "policajci" se nisu nimalo preplašili i, da je bilo malo više sreće, mogli su osvojiti i drugi bod. Važno je pri tome i saznanje da se ekipa, nakon domaćeg poraza u prošlom kolu protiv vodećeg KK Karlobaga, ponovo diže i da u završnicu prvenstvene utrke ulazi još uvijek sa šansom za osvajanjem drugog mjesta koje osigurava direktni plasman u viši rang natjecanja.
Inače, ova utakmica ostat će zapamćena po tome što je po prvi puta za KK Policajac zaigrao mladi Luka Damjanić, koji je u mini prijelaznom roku dvojno registriran (matični klub mu je KK Klek). Na žalost, Luka je malo podbacio i njegovih 509 srušenih čunjeva neki će prepoznati kao uzrok gubitka i drugog boda u utakmici. No, svih šest kuglača KK Policajca čine ekipu pa i ukupni minus od 20 čunjeva treba jednako raspodjeliti na sve njih, a ne samo na leđa ovog mladog kuglača. Sigurni smo da će Luka već u nekoj od slijedećih utakmica odigrati puno bolje, kako on to već zna, i time opravdati hrabri potez kapetana ekipe Branka Bajta koji mu je ukazao povjerenje.

KK Telekom - KK Policajac

3.HKLZ 17.kolo

Kuglačice KK Policajca izgubile u Poreču, 07. 03. 2010.
Na svojem predposlijednjem prvoligaškom gostovanju u ove sezone kuglačice KK Policajca igrale su jučer u Poreču protiv kuglačica ŽKK Istre. Ova utakmica 15. kola 1. HKL igrala se na novoj kuglani u Domu obrtnika u Poreču, a domaće kuglačice ostvarile su uvjerljivu pobjedu rezultatom 7 : 1 (3313:3153).
Kuglačice ŽKK Istre zaista su odlično odigrale utakmicu tako da "policajke" nisu imale nikakve šanse osvojiti svoje prve prvoligaške bodove.
U prvi blok igračica trener Željko Stipetić stavio je Maju Stipetić i Anu Grgurić, a njima je trener ŽKK Istre suprostavio iskusnu Mariju Liović i Šteficu Horvat Margetić. Maja Stipetić svojim neobjašnjivim promašajima u presudnom trenutku dopustila je svojoj protivnici da na kraju ipak uzme taj pojedinačni bod, iako ga je Maja po igri u većem dijelu dvoboja možda i zaslužila. U drugom dvoboju Ana Grgurić je bez posebnog otpora igubila od svoje protivnice tako da su Istranke povele 2 : 0 uz 44 čunjha prednosti. Liović - Stipetić 525:520 (3:1) i Horvat-Margetić - Grgurić 557:518 (3:1).
U drugom bloku igračica za KK Policajac su zaigrale Valentina Prpić i Nikolina Marković protiv Marijane Liović i Sherihan Sabor. Valentina se dobro držala i odlično parirala svojoj protivnici ali je onda u četvrtom setu neobjašnjivo pala i na kraju uvjerljivo izgubila 3:1 u setovima odnosno 581:528 u srušenim čunjevima. U drugom dvoboju ovog bloka Nikolina Marković uspjela je, uz dva osovojena seta, za svega tri čunja nadvisiti svoju protivnicu. Na kraju je bilo 535:538 za Marković.

ŽKK Istra - KK Policajac

Derbi KK Karlobagu, 28. 02. 2010.
U derbiju 16. kola 3. HKL zapad kuglači KK Policajca, nakon najslabije igre ove sezone, na domaćoj kuglani u Ogulinu izgubili su od kuglača KK Karlobaga i time znatno umanjili svoje šanse za osvajanjem jednog od prva dva mjesta koja jamče plasman u viši rang natjecanja. Gosti iz Karlobaga bili su uvjerljivo bolji u ukupno srušenim čunjevima 3336 : 3210, a svakoj ekipi pripale su tri pojedinačne pobjede, tako da je konačni rezultat bio 5 : 3 (14,5:9,5 u setovima) za KK Karlobag.
Da će ova, za drugoligaške ambicije KK Policajca, odlučujuća utakmica biti do kraja neizvjesna i izjednačena naznaku su dali igrači prvog bloka. Nakon potpuno izjednačene igre i nekoliko obrata "policajci" Mirko Birač i Ivica Gašparović, doslovce u zadnjim hicima, za nijansu su bili premoćniji od svojih suparnika Ivana Vrbana i Roberta Tomljanovića. Mirko Birač, uz dva osvojena seta, bio je premoćniji tek za 4 čunja (546:542) dok je Ivica Gašparović, uz također dva osovojena seta, od svojeg protivnika bio bolji samo za 1 čunj (558:557).

KK Policajac - KK Karlobag

3.HKLZ 16. kolo

Kuglačice opet poražene, 27. 02. 2010.

U 14. kolu 1. HKL za žene kuglačice KK Policajca danas su ugostile KK Rijeka Kvarne VIG, a gošće su očekivano pobjedile rezultatom 6 : 2 odnosno 3235 : 3155 u ukupno srušenim čunjevima.
Bila je to još jedna ispodprosječna predstava "policajki" koje su uz malo sreće mogle čak i pobjediti što bi svakako bilo veliko iznenađenje obzirom na mjesto koje Riječanke zauzimaju na prvenstvenoj ljestvici. Zapravo, kuglačice KK Policajca mogu žaliti što nisu malo bolje odigrale, posebno u prvom bloku kada su i Valentina Prpić i Nikolina Marković propustile priliku za osajanjem boda.
Naime, Valentina je ukupno srušila solidnih 541 čunj i, bez osvojenog seta, izgubila za svega 10 čunjeva razlike od Snježane Kramar, a uz malo, malo sreće, mogla je dobiti 3 seta i bod. Božica Fortuna danas Valentini nije bila ni malo naklonjena. Slično je bilo i u drugom dvoboju u kojem je Nikolina Marković od Ljiljane Sirotić izgubila za svega 6 čunjeva. Nikolina je osovjila 1,5 set ali se presudnim pokazao prvi set u kojem je Nikolina srušila svega 117 čunjeva što je bilo teško nadoknaditi u nastavku.