Kuglačice Policajca bolje u derbiju protiv Goranina, 26. 11. 2008.

Zbog juniorskog državnog prvenstva (ekipnog) koje se održava 29. i 30. studenog 2008. godine kuglačice KK Policajca i ŽKK Goranina iz Delnica večeras su odigrale svoju međusobnu prvenstvenu utakmicu 5. kola II. HKL zapad/jug, a koja se inače trebala odigrati 30. studenog. Bila je to veoma važna utakmica za obadvije ekipe koje su do sada u prvenstvu jedine bile neporažene. Međutim, od večeras jedina ekipa koja ima maksimalni učinak u prvenstvu odnosno svih pet pobjeda je ekipa KK Policajca.
Večeras su kuglačice KK Policajca na domaćoj kuglani bile odlične i zasluženo su pobijedile rezultatom 6 : 2 odnosno 3296 : 3207 srušenih čunjeva. U setovima je bilo 12 : 12.
Utakmicu su započele u prvom bloku Ana Puškarić i Morena Rendulić za domaće te Ružica Jelinek i Antonija Gašparac za gošće. Ana Puškarić je sa 525 srušenih čunjeva uspjela pobijediti svoje suparnice (Ružicu jelinek je nakon 3. seta zamjenila Slavica Grgurić-Pjanić) koje su ukupno srušile ravnih 500 čunjeva. Morena Rendulić je, iako je večeras bila najbolja igračica KK Policajca i srušila 579 čunjeva, na kraju izgubila pojedinačni bod jer je njezina protivnica Antonija Gašparac uz 11 čunjeva manje uspjela na tijesno osovojiti 3 seta i pojedinačni bod.

II. HKL zapad/jug 5. kolo KK Policajac - ŽKK Goranin

5. kolo II. HKL zapad/jug

U drugom bloku igračica obadvije domaće kuglačice Nikolina Marković i Jasmina Dubić uspjele su u čunjevima i setovima nadjačati svoje protivnice Ružicu Grego odnosno Anitu Donkovac pa je KK Policajac poveo sa 3 : 1  i preko 100 čunjeva prednosti. Nikolina Marković srušila je 541, a Jasmina Dubić 573 čunja dok su njihove protivnice bile znatno lošije - Ružica Grego 507 i Anita Donkovac 511.
Najbolja igračica utakmice - Snježana KramarPrednost domaćih kuglačica u bodovima i posebno u čunjevima bila je dostatna za mirni završetak utakmice u kojem je Nives Poljak uspjela nadmašiti Franciku Bolf, dok je Valentina Prpić bila lošija od najbolje gostujuće kuglačice i igračice utakmice Snježane Kramar. Nives Poljak srušila je 543, njezina protivnica Francika Bolf 526, Valentina Prpić 535 i Snježana Kramar fenomenalnih 595 čunjeva.
Na kraju, kuglačice KK Policajca sasvim zasluženo i uvjerljivo su pobijedile, usput srušivši najviše čunjeva u dosadašnjim prvenstvenim utakmicama, iako je ostao dojam da mogu još puno, puno više.
Slijedeći vikend (subota i nedjelja) u Zagrebu se održava ekipno državno juniorsko prvenstvo U-23 na kojemu će nastupiti dvije ekipe KK Policajca, a obzirom na dosadašnju formu i postignute rezultate, u nedjelju navečer iz Zagreba se mogu očekivati dobre vijesti.
Inače, večeras je ogulinska gradska kuglana bila prepuna, a atmosfera koju su stvorile kuglačice KK Policajca i njihvi vjerni navijači nezaboravna. Ukratko, jedna prekrasna kuglačka večer u Ogulinu. I kuglačice KK Policajca na prvome mjestu prvenstvene ljestvice.

Pogledajte nekoliko fotografija s večerašnje utakmice.

Ana Puškarić, Ružica Jelinek, Morena Rendulić i Antonija Gašparac

Utakmica je izazvala veliki interes ljubitelja kuglanja koji su do zadnjega mjesta okupirali ogulinsku gradsku kuglanu.

Jasmina Dubić, Anita Donkovac, Nikolina Marković i Ružica Grego

Osim što odlično kuglaju, kuglačice KK Policajca odlično i navijaju - "alat" je osigurao njihov vjerni navijač Milan Ostović Klis.

Nives Poljak, Francika Bolf, Valentina Prpić i Snježana Kramar

Na kraju, kada su se svi razišli, vodeći ljudi kluba sretni i zadovoljni ostali su se malo okrijepiti na šanku.