Odličan nastup "policajki" ali opet bez bodova, 14. 11. 2009.
Današnja utakmica 8. kola 1. HKL za žene između kuglačica ŠKK Zagreb Zaboky i KK Policajac Ogulin pokazala je da "policajke" znaju i mogu odigrati prvoligaški, no, niti to danas nije bilo dovoljno za osvajanje prvih prvenstvenih bodova. Naime, domaće kuglačice bile su još bolje i s puno muke ali zasluženo osvojile su bodove. Utakmica na kuglani Grmoščica je završila 6 : 2 (14,5 : 9,5) za ŠKK Zagreb Zaboky, a u čunjevima je bilo 3350 : 3287.
Za KK Policajac u prvom bloku igračica, kao i obično započele su Nikolina Marković i Matea Gašparović i obadvije su osvojile pojedinačni bod. Nikolina je srušila ukupno 558 čunjeva i, uz to što je danas bila najbolja u svojoj ekipi, uvjerljivo je pobjedila svjetsku prvakinju s ovogodišnjeg juniorskog svjetskog prvenstva Mateju Skupnjak koja je srušila samo 530 čunjeva. Najmlađa "policajka" Matea Gašparović srušila je 555 čunjeva i za šest čunjeva nadjačala Sanju Sršić koja je srušila 549 čunjeva. Tako su kuglačice KK Policajca iznenađujuće povele s 2 : 0 uz 34 čunja prednosti.

ŠKK Zagreb Zaboky - KK Policajac

U drugom bloku igračica za KK Policajac su nastupile Maja Stipetić i Ana Grgurić ali unatoč odličnom nastupu (Maja 534 i Ana 545 srušenih čunjeva) nisu uspjele osvojiti niti jedan pojedinačni bod. Njihove protivnice Ines Hasić i Katarina Zajec bile su bolje srušivši 577 odnosno 553 čunja, tako da su izjednačile na 2 : 2 i stekle prednost od 17 čunjeva za svoju ekipu.

Na taj način odluka je bila na trećem bloku igračica u kojem su za domaću ekipu nastupile odlične Dijana Puhala s 581 i Marija Barić s 560 srušenih čunjeva te time za malo bile bolje od Ane Puškarić s 551 i Valentine Prpić s 544 srušenih čunjeva. Za napomenuti je da su i Ana i Valentina imale velikih izgleda osvojiti bodove no u zadnjem setu su posustale.

Pokazalo se već po tko zna koji put da su neiskustvo, a posebno veliki broj promašaja (danas 33), za sada zapreka kuglačicama KK Policajca na putu osvajanja prvenstvenih bodova.
Slijedećeg vikenda prvoligašice će pauzirati zbog međunarodnih nastupa nekih naših ekipa, a nastavak i ujedno zadnje kolo prvenstva je 28. studenog kada u Ogulin dolazi jaka ekipa KK Mlake iz Rijeke. Utakmica se igra s početkom u 13.00 sati.