"Poštari" opet pobijedili "policajce", 29. 11. 2009.
I u drugom ogulinskom trećeligaškom derbiju kuglači KK Poštara, kao domaćini, pobijedili su kuglače KK Policajca. Nakon prošlotjedne utakmice u kojoj su s(p)retno pobjedili KK Obrtnik, danas u u 7. kolu 3. HKL zapad sa tijesnih 5 : 3 (14,5:9,5) pobjedili KK Policajac. Presudni su bili ukupno srušeni čunjevi u kojima je KK Poštar bio osjetno uspješniji - 3360 : 3307.
Kao i u jednoj od prijašnjih međusobnih utakmica, "policajci" su dobro krenuli i nakon dva bloka igrača poveli 3 : 1 uz 8 čunjeva prednosti, no treći blok, u kojem su za "poštare" odlično odigrali Zvonko Salopek i Rolando Graovac, vratio je izjednačenje u pojedinačnim bodovima i stekao prednost u čunjevima.
U prvom bloku igrača za KK Policajac su zaigrali Mirko Birač i Mladen Hećimović i to protiv Krunoslava Lovrića i Steve Šlata. Birač je bio bolji od Lovrića, a Šlat od Hećimovića pa je rezultat bio 1 : 1 i plus 9 u čunjevioma za "policajce". Šlat - Hećimović 551:533 (3:1) i Lovrić - Birač 535:562 (1:3).

KK Poštar - KK Policajac

3. HKLZ 7.kolo

U drugom bloku igrača za "poštare" su solidno odigrali Zlatko Neralić (559) i Joško Matijašić (574) ali su obadvojica bodove prepustili protivnicima Tomislavu Grdiću (573) i Danku Gašparoviću (559). Zanimljivo je da je Danko Gašparović dobio na setove iako je srušio manje čunjeva od Matijašića. Također je zanimljivo da su Grdić i Gašparović osvojili dva boda ali za čunj smanjili prednost svoje ekipe.
Tako je sve ostalo na zadnjem bloku igrača u kojem su se sastali za KK Poštar Rolando Graovac i Zvonko Salopek, a za KK Policajac Nenad Plivelić i Anton Marković. I dok je Salopek od samog početka navijestio da će pobjediti Markovića, Plivelić je do zadnjih nekoliko hitaca imao mogućnost da dobije Graovca i za svoju ekipu osvoji četvrti pojedinačni bod i ukupni bod iz utakmice. Međutim, Graovac je izdržao sve napade Plivelića i pobjeda je pripala KK Poštaru. Graovac - Plivelić 551:532 (3:1) i Salopek - Marković 590:548 (4:0).
Ovim, trećim za redom, porazom kuglači KK Policajca sa svega 4 boda zauzimaju mjesto na dnu prvenstvene ljestvice (manje imaju samo kuglači KK Obrtnika - 3) pa ih u slijedećim prvenstvenim susretima očekuje grčevita borba za nove bodove koji znače opstanak u ligi. Slijedeće 8. kolo u Ogulin na ogled KK Policajcu dolaze kuglači KK Kupe iz Ozlja. Utakmica se igra u subotu 5. prosinca u 17.00 sati.

Stevo Šlat, Mladen Hećimović, Krunoslav Lovrić i Mirko Birač

Zlatko neralić, Tomislav Grdić, Joško Matijašić i Danko Gašparović