Matija, Matea i Luka na pola puta do medalje, 03. 01. 2010.
Matea Gašparović - vodeća nakon prvog nastupaPojedinačno prvenstvo Hrvatske kuglačke regije zapad za kadete i kadetkinje (U-14) odnosno mlađe juniore i mlađe juniorke (U-18) danas je započelo na riječkim kuglanama SRC Mlaka i SRC 3. maj. U kategoriji kadeta te mlađih juniorki zastupljeni su i kuglači odnosno kugloačice KK Policajca - i to veoma uspješno.
Naime, u kategoriji kadeta, koji su danas nastupali na kuglani SRC Mlaka, Matija Cindrić s 499 srušenih čunjeva, nakon prvog nastupa je drugi, odmah iza kuglača ogulinskog KK Kleka Andrije Božičevića koji mu "bježi" svega 3 čunja. Za KK Policajac još su prvog dana nastupali Ivan Hećimović (463) 8. mjesto Ante Hećimović (424) 13. mjesto i Mile Štrk (375) 14. mjesto od 16 kadeta..
U kategoriji mlađih juniorki, koje su nastupale na kuglani SRC 3. maj, "policajka" Matea Gašparović je uvjerljivo vodeća s fenomenalnih 583 srušena čunja u prvom nastupu. Još je nastupila i Tamara Majetić koja je srušila 480 čunjeva i nema nekih izgleda za odličje obzirom da zauzaima 12. mjesto od 14 mlađih juniorki kje su danas nastupile.
Dobru priliku za osvojiti medalju u kategoriji mlađih juniora ima također i Luka Damjanić koji je pred neki dan dvojno registriran za KK Policajac ali na ovom natjecanju nastupa za matični klub KK Klek. On je nakon prvog dana drugi s 532 srušena čunja, a to je svega 17 čunjeva manje od trenutno prvoplasiranog Senfnera iz KK Kamačnika Vrbovsko.
Pojedinačno kadetsko i mlađejuniorsko prvenstvo Regije, za razliku od juniorskog, igra se u dva nastupa na ukupna zbirni rezultat pa su šanse Matije Cindrića i Matee Gašparović, ali i Luke Damjanića, za osvajanje medalja velike. Posebno se to odnosi na Mateu jer drugoplasiranoj Niki Cvitković iz KK Mlake, koja je inače svjetska juniorska prvakinja s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Njemačkoj, "bježi" za 35 čunjeva, a trećeplasiranoj Tihani Kopić iz KK Rijeka Kvig čak 54 čunja.
Za napomenuti je da na ovogodišnjem regionalnom prvenstvu U-14 i U-18, osim iz KK Policajca, sudjeluju i mladi kuglači i kuglačice iz KK Kleka i ŽKK Ogulina, tako da su Ogulinci i Ogulinke najbrojniji natjecatelji.
Nadamo se da će nakon sutrašnjeg, drugog nastupa kadeta na kuglani SRC 3. maj, a mlađih juniorki na kuglani SRC Mlaka, KK Policajac biti bogatiji za još neku medalju mlađih kategorija kuglačica i kuglača, o čemu ćemo opširno izvijestiti na našim službenim web stranicama.

Kadeti U-14 - prvi dan

Mlađe juniorke U-18 - prvi dan

Mlađi juniori U-18 - prvi dan

Kadeti KK Policajca - Mile Štrk, Ante Hećimović, Ivan Hećimović i Matija Cindrić

Ogulinski mladi kuglači (KK Policajac i KK Klek) danas su "okupirali" kuglanu SRC Mlaka u Rijeci.