"POLICAJKE" najbolje sportašice Ogulina u 2009.g., 17. 01. 2010.
Najbolja ženska sportska ekipa Grada Ogulina u 2009.g.

Danas je u novoj školskoj sportskoj dvorani kod OŠ "Ivane Brlić-Mažuranić", u organizaciji Športske zajednice Grada Ogulina, odražana svečanost proglašenja najboljih pojedinaca i ekipa u sportu u protekloj 2009. godini.
Kao i prijašnjih godina, i ove su kuglačice KK Policajca dobile vrijedna priznanja.
Ženska ekipa KK Policajca, u svojoj kratkoj povijesti, već drugi puta dobila je priznanje za najbolju žensku sportsku ekipu Grada Ogulina. Za tu laskavu titulu inače su bile nominirane tri ženske sportske ekipe, a birači (predstavnici svih sportskih udruga, članovi Izvršnog odbora ŠZGO, dosadašnji dobitnici nagrade za životno djelo u sportu te sportski novinari, najveći broj glasova dali su "policajkama". Obrazloženje ovakve odluke bilo je jednostavno. Naime, radi se o jedinoj ženskoj sportskoj ekipi na području Grada Ogulina koja je u protekloj godini izborila prvoligaški status. Također, uz taj povijesni uspjeh ogulinskog ženskog kuglanja za te mlade kuglačice vežu se i drugi mnogobrojni sportski uspjesi koji su dobro poznati sportskoj javnosti.

Priznanje za najbolju sportašicu Grada Ogulina u 2009. godini pripalo je također "policajki" (doduše bivšoj jer od sezone 2009/10. jer zbog studiranja u Splitu igra za KK Split), dvostrukoj svjetskoj juniorskoj prvakinji sa Svjetskog juniorskog prvenstva održanog u svibnju prošle godine u SR Njemačkoj - Jasmini Dubić. (na slici gore)
KK Policajac nije zaboravio nominirati za ovo vrijedno sportsko priznanje svoju kuglačicu koja je, osim zlatnih medalja sa juniorskog svjetskog prvenstva, prije toga učinila puno i dala veliki doprinos kako bi sa svojom ekipom osvojila prvo mjesto u 2. HKL zapad/jug, a zatim, kroz kvlaifikacije u Gospiću, pomogla pri ulasku u naelitniji kuglački razred.
Glasači za najbolje u sportu Grada Ogulina prepoznali su njezine sportske vrijednosti i u najvećem broju dali joj svoj glas. Nadamo se da će se Jasmina jednog dana vratiti u svoj KK Policajac i zajedno sa svojim prijateljicama i koleghicama nastaviti svoj i ekipni sportski put u vrh hrvatskog kuglanja.
KK Policajac je za ovaj izbor nominirao svoje predstavnike u još tri kategorije i prilikom izbora isti nisu ostali nezapaženi. Malo je nedostajalo da titulu najboljega u sportu Grada Ogulina dobiju i trener Željko Stipetić i mlada sportašica Matea Gašparović koji su zauzeli izvrsno drugo mjesto te predsjednik kluba Marijan Turković, koji je u izboru za naj sportskog djelatnika zauzeo treće mjesto. Željko Stipetić, na žalost, nije mogao biti nazočan današnjoj svečanosti zbog bolesti, a kao priznanje za svoj donedavni rad u Izvršnom odboru ŠZGO dobio je vrijednu knjigu. Želimo mu brzo ozdravljenje.
Ukupno gledajući, KK Policajac i njegovi sportaši i sportski djelatnici, gledajući dobivena priznanja i plasman prilikom izbora, i ove godine zasigurno su najuspješniji sportski kolektiv Grada Ogulina.

Kuglačice KK Policajca (ekipno) i Jasmina Dubić (pojedinačno)najbolje su sportašice Grada Ogulina u 2009.g.

Svi dobitnici priznanja u izboru za naj sportaša Grada Ogulina u 2009.g.