U Rijeci pao i Grobničan RB, 14. 02. 2010.
Kuglana SRC U 15. kolu 3. HKL zapad kuglači KK Policajca gostovali su jučer (subota) u Rijeci, gdje su na kuglani SRC "3. maj" uvjerljivo pobjedili ekipu KK Grobničan RB rezultatom 7 : 1 (13,5:10,5) te u ukuno srušenim čunjevima 3164 : 3145. Ako uzmemo u obzir gostujuću pobjedu u 10. kolu jesenskog dijela prvenstva protiv KK Mladosti u Delnicama, ovo je već šesta uzastopna prvenstvena pobjeda "policajaca" i najveći optimisti nisu očekivali ovakav niz žetve bodova u nastavku prvenstva. Velika zasluga za ovakav uzlet ekipe svakako pripada pojačanju u mini prijelaznom roku - Boži Pavlakoviću, koji ne samo da osvaja pojedinačne bodove već je unio i pozitivni duh među ostale kuglače koji kuglaju kao preporođeni. Obzirom na ovakav razvoj situacije, KK Policajac je izbio u krug najozbiljnijih kandidata za osvajanje prva dva mjesta u ligi i plasman u viši rang natjecanja. U slijedećem 16. kolu kuglačima KK policajca na ogled dolazi, od ovog kola vodeća ekipa KK Karlobaga (KK Željezničar je izgubio u Puli protiv KK Uljanika pa ga je pobjedom protiv KK Obrtnika iz Ogulina KK Karlobag pretekao). Bit će to pravi i istinski derbi 3. HKL zapad, a uspiju li "policajci" pobjediti i ovog lidera (u 12. kolu pobjeđen je tadašnji lider prvenstva KK Željezničar) onda se širom otvaraju vrata ulaska u 2. HKL zapad.

KK Grobničan RB - KK Policajac

3. HKLZ 15. kolo
No, vratimo se jučerašnjoj utakmici, koja se igrala na svih šest staza kuglane SRC "3. maj". U prvom bloku za KK Policajac zaigrali su Mirko Birač, Božo Pavlaković i Anton Marković. Sva trojica, s po tri osvojena seta uspjeli su pobjediti svoje protivnike Aleksndra Mandića, Zlatka Ćućića i Grozdana Manjgotića s time da je protivnik Bože Pavlakovića Zlatko Ćućić imao više srušenih čunjeva. Tako su kuglači KK Policajca poveli 3 : 0 uz prednost od 41 čunj i odškrinuli vrata pobjedi.
U drugom bloku igrača za KK Policajac su igrali Nenad Plivelić, te braća Ivica i Danko Gašparović i to protiv Miroslava kariža, Miljenka Crnkovića i Žarka Ikice. Gašparovići su uspjeli tijesno, s deset čunjeva prednosti, pobjediti svoje protivnike ali je Nenad Plivelić imao velikih problema s Karižem i izgubio bod na način da je gotovo sva prednost u čunjevima izgubljena. Tako je na kraju prednost u čunjevima za KK Policajac iznosila svega 19 ali dovoljno za važnu i uvjerljivu gostujuću pobjedu.
Iako ukupan dojam igre kuglača KK Policajca u ovoj utakmici nije bio za pamćenje, pobjeda i dva osvojena boda su najvažniji. Vrhunska igra i rezultat očekuje se u nedjelju 28. veljače u utakmici protiv vodećeg u ligi KK Karlobaga koja počinje u 10.00 h.