Kuglačice opet poražene, 27. 02. 2010.

U 14. kolu 1. HKL za žene kuglačice KK Policajca danas su ugostile KK Rijeka Kvarne VIG, a gošće su očekivano pobjedile rezultatom 6 : 2 odnosno 3235 : 3155 u ukupno srušenim čunjevima.
Bila je to još jedna ispodprosječna predstava "policajki" koje su uz malo sreće mogle čak i pobjediti što bi svakako bilo veliko iznenađenje obzirom na mjesto koje Riječanke zauzimaju na prvenstvenoj ljestvici. Zapravo, kuglačice KK Policajca mogu žaliti što nisu malo bolje odigrale, posebno u prvom bloku kada su i Valentina Prpić i Nikolina Marković propustile priliku za osajanjem boda.
Naime, Valentina je ukupno srušila solidnih 541 čunj i, bez osvojenog seta, izgubila za svega 10 čunjeva razlike od Snježane Kramar, a uz malo, malo sreće, mogla je dobiti 3 seta i bod. Božica Fortuna danas Valentini nije bila ni malo naklonjena. Slično je bilo i u drugom dvoboju u kojem je Nikolina Marković od Ljiljane Sirotić izgubila za svega 6 čunjeva. Nikolina je osovjila 1,5 set ali se presudnim pokazao prvi set u kojem je Nikolina srušila svega 117 čunjeva što je bilo teško nadoknaditi u nastavku.

KK Policajac - KK Rijeka KVIG

Matea Gašparović - dobitnica priznanja SŠKŽU drugom bloku igračica za KK Policajac su zaigrale Maja Stipetić i Ana Grgurić protiv bivše kuglačice KK Policajca Morene Rendulić odnosno Zlatke Kuharić. Maja je na kraju izgubila za svega 9 čunjeva i dojam je da je mogla osvojiti taj bod jer je njezina protivnica Morena Rendulić, očito igrajući pod pritiskom, srušila svega 521 čunj. S druge strane, Ana Grgurić je danas skroz podbacila i sa srušenih 463 čunja bila je lak plijen za iskusniju Zlatku Kuharić koja je srušila 523 čunja. Tako su gošće na lagani (i sretan) način došle do praktički nedostižne prednosti od 4 : 0 i 81 čunj.
Matea Gašparović, kojoj je prije utakmice glavni sudac Branko Bajt uručio priznanje Saveza športova Karlovačke županije za nadarenu sportašicu u prošloj godini, kao i Ana Puškarić, u trećem bloku igračica uspjele su spasiti čast svoje ekipe i osvojiti dva pojedinačna boda, no razliku u čunjevima nisu mogle stići, pa su tako samo ublažile poraz svoje ekipe. Naime, Matea je, nakon što je malo zaliječila ozlijedu kažiprsta, odigrala solidnu utakmicu i s 552 srušena čunja ali 3 osvojena seta uspjela pobjediti Anu Bradetić koja je srušila 4 čunja više. Ana Puškarić je s 535 srušenih čunjeva dobila iskusnu Veru Trošelj koja je srušila 526 čunjeva.
Ovo je bio već 14 uzastopni poraz kuglačica KK Policajca ali je i ova utakmica pokazala da uz malo sreće, koje "policajke" u prvenstvu zaista nemaju, mogu doći do bodova. S takvom spoznajom mlade kuglačice KK Policajca u slijedeću subotu putuju na ogled kuglačicama KK Istre u Poreč, potajno se nadajući osvajanju i prvih prvenstvenih bodova.

Valentina Prpić, Snježana Kramar, Nikolina Marković i Ljiljana Sirotić.

Maja Stipetić, Morena Rendulić, Ana Grgurić i Zlatka Kuharić.

Matea Gašparović, Ana Bradetić, Ana Puškarić i Vera Trošelj.