Poštari još jednom bolji, 14. 03. 2010.

Kuglači KK Policajca zasigurno se ne sjećaju kada su zadnji puta pobjedili gradskog rivala KK Poštara. Tradicija u prvenstvenim utakmicama odnosno gradskim derbijima ova dva kluba i sinoć je nastavljena na način da je pobjedu odnio KK Poštar, iako su kuglači KK Policajca odigrali dobro i bili blizu pobjede. Bila je to utakmica 18. kola 3. HKL zapad u kojoj su "policajci" bili domaćini, a "poštari" gosti. Gosti su pobjedili rezultatom 5 : 3 uz 32 čunja prednosti - ukupno 3396 : 3364.
Kao i u gotovo svim međusobnim dvobojima ovih ekipa kuglači KK Policajca su bolje započeli utakmicu, poveli 3:1 i stekli 20 čunjeva prednosti, a onda se u trećem bloku igrača sve okrenulo na stranu kuglača KK Poštara kojima su pripali i prvenstveni bodovi.
U prvom bloku igrača započeli su za KK Policajac Anton Marković i Nenad Plivelić protiv Krunoslava Lovrića i Rolanda Graovca. Marković nije bio baš posebno raspoložen pa je Lovrić u zadnjem, četvrtom setu iskoristio njegovu slabu igru i nadvisio ga za 22 čunja. Marković - Lovrić 540:562 (1:3). Drugi dvoboj prvoga bloka igrača publici u gledalištu kuglane pružio je triler završnicu u kojoj je Plivelić, uz manje srušenih čunjeva ali više osovojenih setova, uspio osvojiti pojedinačni bod. Naime, Graovac je u zadnjem setu napravio neke promašaje koje je iskoristio Plivelić i osovjio pola seta što mu je bilo dovoljno za pobjedu. Plivelić - Graovac 570:573 (2,5:1,5).

KK Policajac - KK Poštar

3. HKLZ 18. kolo

U drugom bloku igrača obadva "policajca" - Ivica Gašparović i Tomislav Grdić osvojili su pojedinačne bodove. Gašparović protiv Steve Šlata za 16 čunjeva viška, a Grdić protiv Zlatka Neralića za 29 čunjeva prednosti. Gašparović - Šlat 546:530 (2:2) i Grdić - Neralić 577:548 (2:2).
Time je KK Policajac poveo 3:1 i očekivalo se da u zadnjem bloku Božo Pavlaković i Mirko Birač osvoje barem jedan pojedinačni bod te zadrže prednost u čunjevima za konačnu pobjedu. Međutim, obadva kuglača KK Policajca su na kraju izgubila, "poštari" Joško Matijašić i Zvonko Salopek odigrali su maestralno te su stvorili prednost u čunjevima za konačnu i zasluženu pobjedu svoje ekipe. Pavlaković - Matijašić 554:598 (0:4) i Birač - Salopek 577:585 (1:3).
Ovim domaćim porazom kuglači KK Policajca znatno su si umanjili šanse za visokim plasmanom u 3. HKL zapad. U preostala četiri prvenstvedna kola očekuje ih najprije gostovanje u Ozlju i utakmica protiv KK KUpe, a zatim dvije domaće utakmice protiv KK Mladosti iz Delnica i ogulinskog KK Obrtnika te, na kraju, gostovanje kod otpisanih kuglača KK Kamačnika u Vrbovskom. Nadamo se da ovaj domaći poraz neće ostaviti traga na momčadi i da će do kraja prvenstva na svoj konto staviti još prvenstvenih bodova čime bi ova sezona bila jedna od uspješnijih u zadnjih nekoliko godina kada se uglavnom borilo za opstanak do zadnjeg kola.

Anton Marković, Krunoslav Lovrić, Nenad Plivelić i Rolando Graovac.

Ivica Gašparović, Stevo Šlat, Tomislav Grdić i Zlatko Neralić.

Božidar Pavlaković, Joško Matijašić, Mirko Birač i Zvonko Salopek.