Podjela bodova u ogulinskom derbiju, 28. 03. 2010.
arhivski snimakKuglači KK Policajca u još jednom ogulinskom derbiju, ovaj puta s KK Obrtnikom, odigrali su nerješeno 4 : 4. Bila je to utakmica 20. kola 3. HKL zapad i ovaj jedan bod je sve što su "policajci" osvojili u utakmicama protiv ogulinskih trećeligaša KK Poštara i KK Obrtnika, ne samo u ovoj sezoni. Naime, pretprošlo kolo KK Policajac izgubio je od KK Poštara, a obadvije utakmice u jesenskom dijelu sezone protiv ovih ekipa KK Policajac je izgubio. Zbog toga ovaj bod ima svoju vrijednost u nadi da je to nagovještaj boljih vremena u domaćim okršajima ogulinskih trećeligaša. Inače, u ovoj utakmici KK Policajac je bio bolji u ukupno srušenim čunjevima 3359:3296, u setovima je bilo izjednačeno 12:12, a u pojedinačnim pobjedama bolji je bio KK Obrtnik čijih su četiri igračas osvojila pojedinačni bod.
Utakmicu je za KK Policajac u prvom bloku započeo par Božo Pavlaković i Nenad Plivelić i to protiv dva ponajbolja igrača "gostuijuće"ekipe Zlatka Vukovića i Marijana Stipetića. Božo Pavlaković je pobijedio za 30 čunjeva prednosti dok je Nenad Plivelić izgubio s 26 čunjeva minusa pa je prvi blok utakmice završio 1:1 i 6 čunjeva prednosti za "domaću" ekipu. Pavlaković - Vuković 585:555 (3:1) i Plivelić - Stipetić 544:570 (1:3).

KK Policajac - KK Obrtnik

3. HKLZ 20. kolo

T. Grdić - najbolji igrač utakmiceU drugom bloku igrača Branko Bajt i Tomislav Grdić za KK Policajac igrali su protiv "obrtnika" Mate Sušnja i Danka Magdića. Branko Bajt je u zadnjem setu propustio pobjedu, odnosno da je srušio samo dva čunja više mogao je osvojiti set, čime bi, bez obzira na manjak čunjeva, osvojio i ukupni bod. Međutim, mladi Sušanj bio je s(p)retniji na sreću svoje ekipe. S druge strane, Tomislav Grdić odigrao je jednu od svojih ponajboljih utakmica srušivši ukupno 595 čunjeva, a za razliku od njega Danko Magdić nije bio raspoložen pa je jedva prešao 500 čunjeva. Bajt - Sušanj 542:557 (1,5:2,5) i Grdić - Magdić 595:502 (4:0).
Tako je i nakon drugog bloka ostalo nerješeno u pojedinačnim pobjedama ali uz osjetnu prednost "policajaca" u čunjevima - ukupno 84.
Na žalost, u trećem bloku igrača niti Anton Marković niti Mirko Birač za KK Policajac nisu uspjeli osvojiti pojedinačni bod, a igrali su protiv Vladimira Kolića odnosno Zdravka Vukovića. Obadva "obrtnika" bili su nešto bolji međutim, prednost "policajaca" u čunjevima nisu mogli ugroziti pa je tako ukupan rezultat utakmice završio miroljubivo 4:4. Marković - Kolić 538:554 (0,5:3,5) i Birač - Zl. Vuković 555:558 (2:2).
Slijedeće, pretposlijednje prvenstveno kolo ove sezone kuglači KK Policajca igraju opet kod kuće i to protiv KK MLadosti iz Delnica. Utakmica se zbog blagdana Uskrsa igra tek u subotu 17. travnja u 17.00 sati.