Završio ljetni prijelazni rok, 30. 06. 2010.

Matija CindrićS današnjim danom završava redovni ljetni prijelazni rok. Još se ne znaju svi prijelazi kuglačica odnosno kuglača u ogulinskim kuglačkim klubovima ali, kako se čuje, bit će i nekih zanimljivih transfera. Gdje je u svemu tome KK Policajac?

Što se tiče muške ekipe, nakon jedne odigrane polusezone, redove «policajaca» napustio je «klekovac» Božo Pavlaković i vratio se u svoj matični klub. Obzirom na najnovije odluke Izvršnog odbora HKS-a da kod dvojne registracije tzv. matični klub mora biti klub višeg ranga natjecanja, nadareni kadet KK Policajca Matija Cindrić registriran je za KK Klek, a onda dvojno i za KK Policajac. Pored njega dvojno je još za KK Policajac registriran kadet KK Kleka Josip Skorić, dok je za Luku Damjanića, mlađeg juniora KK Kleka dvojna registracija produžena i za predstojeću kuglačku sezonu. S vodstvom KK Kleka postignut je sporazum da ovi mladi kuglači za matični klub nastupaju na svim natjecanjima mlađih uzrasnih kategorija odnosno u prvenstvu 5. HKL zapad za drugu ekipu KK Klek koja će biti prijavljena za to natjecanje, dok će za KK Policajac nastupiti u prvenstvenim utakmicama 3. HKL zapad samo ukoliko se za to ukaže potreba.

Slično kao i kod sporazuma sa KK Klekom i kod kuglačica je KK Policajac postigao dogovor o dvojnoj registraciji i to sa ŽKK Matea GašparovićMlakom iz Rijeke. Naime, izvrsna mlađa juniorka KK Policajca Matea Gašparović registrirana je za ŽKK Mlaku i onda dvojno za KK Policajac. Sporazum o dvojnoj registraciji sa ŽKK Mlakom postignut je i za nadarenu Riječanku Marinu Bašić Palković. Potpisanim međuklupskim sporazumom njih dvije će u dresu ŽKK Mlake nastupati na svim natjecanjima mlađih uzrasnih kategorija dok će prvenstvene utakmice igrati prvenstveno za KK Policajac u 2. HKL zapad/jug, a tek uz suglasnost KK Policajca i za ŽKK Mlaku u 1. HKL. Ovakvim sporazumom najviše će profitirati Matea Gašparović koja će moći nastupati na svim državnim i regionalnim natjecanjima kategorije U-18 i tako se nametnuti izbornici hrvatske U-18 reprezentacije.

Sporazumima o dvojnoj registraciji mladih kuglačica i kuglača KK Policajac istima želi dati priliku da što više kuglaju i nastupaju na svim natjecanjima, a kavu će od svega toga korist imati klub tek će se vidjeti. Vjerujemo u ispravnost ovakvih poteza vodstva kluba.