PRVOLIGAŠKA PREDSTAVA KUGLAČICA, 05. 12. 2010.

Najmlađa i najbolja - Matea GašparovićOgulinski ljubitelji kuglanja zasigurno se ne sjećaju kada su zadnji puta vidjeli ovako dobru utakmicu ženskih kuglačkih klubova kakvu su danas poslijepodne upriličile kuglačice KK Policajca i KK Splita. Iako su prošle sezone "policajke" igrale u 1. HKL, prvoligašku igru i rezultat postigle su danas u utakmici 5. kola 2. HKL zapad/jug protiv, do danas neporažene ekipe KK Split koje su također lani bile prvoligašice. Kuglačice KK Policajca pobjedile su rezultatom 6 : 2 (12,5:11,5) i u ukupno srušenim čunjevima 3348:3281.
Prvo ime današnje utakmice svakako je najmlađa igračica u obadvije ekipe Matea Gašparović koja je već u prvom bloku igračica srušila najviše čunjeva od svih - 584 i uvjerljivo pobjedila "policajku na privremenom radu u Splitu" Jasminu Dubić. U drugom dvoboju prvog bloka Nikolina Marković dugo je lovila svoju protivnicu Danicu Torović i na kraju ju ulovila i prestigla za 17 čunjeva. Tako su kuglačice KK Policajca, nakon prvog bloka igračica, povele su 2:0 i ostvarile prednost od 52 čunja. Dalo je to naslutiti veoma zanimljiv daljnji tijek ove utakmice u kojoj su gošće iz Splita tražile pobjedu i već u ovoj fazi prvenstvenog natjecanja odlučiti prvaka lige.

KK Policajac - KK Split

2. HKL z/j 5.kolo

U drugom bloku igračica za KK Policajac zaigrale su Nives Poljak i Maja Stipetić protiv Ivanke Kragić i Vedrane Sivro. Nakon vrlo izjednačene i uzbudljive igre obadvije "policajke" ostvarile su bolji učinak u ukupno srušenim čunjevima ali je Nives Poljak ipak izgubila na setove, dok je Maja Stipetić devetkom u predzadnjem hicu prestigla svoju protivnicu i ostvarila vrijednu pobjedu.
Pomalo neočekivano, ali samo za one neupućene u vrijednost i trenutne mogućnosti kuglačica KK Policajca, do danas neporažene Splićanke nakon dva bloka igračica gubile su 3:1 i 70 čunjeva minusa. Onda su na staze izišle Ana Puškarić i Valentina Prpić kojima je zadaća bila barem održati prednost u čunjevima. Njihove protivnice Milica Josipović i Višnja Dragičević imale su tešku zadaću i, iako su bile jako dobre, nisu uspjele preokrenuti rezultat u korist svoje ekipe. Ana Puškarić je, iako je odlično počela i vodila gotovo cijeli dvoboj, u zadnjim hicima četvrtog seta izgubila i  taj, za njezinu protivnicu odlučujući treći set i čunjeve, a Valentina Prpić je obrnuto, loše počela ali na kraju dobila zadnji set i preokrenula čunjeve u svoju korist.
Brojna publika na Gradskoj kuglani "Klek" u Ogulinu uživala je u vrhunskoj kuglačkoj predstavi ogulinskih "policajki" koje su ovom pobjedom same zasjele na čelo prvenstvene ljestvice i to bez izgubljenog boda. U, nikad jačoj konkurenciji ženskih kuglačih klubova 2. HKL zapad/jug, ovo je već sada izniman sportski poduhvat mladih kuglačica KK Policajca i njihovog trenera Željka Stipetića.
Slijedeće prvenstveno kolo narednog vikenda kuglačice KK Policajca trebale bi igrati u Ozlju protiv ŽKK Kupe ali će ta utakmica po svemu sudeći biti odgođena zbog pojedinačnog državnog natjecanja za juniorke U-23 koje se igra u Rijeci 11. i 12. 12. 2010.g., a na kojem će nastupiti i tri kuglačice KK Policajca.

Nikolina Marković, Danica Torović, Matea Gašparović i Jasmina Dubić

Nives Poljak, Ivanka Kragić, Maja Stipetić i Vedrana Sivro