POJEDINAČNO DRŽAVNO PRVENSTVO U-23 U RIJECI, 12. 12. 2010.

Ovog vikenda tj. jučer i danas čak pet kuglačica KK Policajca nastupalo je na XX. pojedinačnom prvenstvu U-23 za juniorke koje se održavalo u Rijeci. Na regionalnom natjecanju juniorki, koje je također održanou Rijeci 27. i 28.11.2010.g. njih tri - Ana Puškarić, Nikolina Marković i Nives Poljak - su ušle u kvotu koja pripada Kuglačkoj regiji zapad, a naknadno su neke kuglačice iz Regije jug odustale pa su na prvensvo RH još ušle Matea Gašparović i Valentina Prpić. Doduše, Matea je i ovaj puta nastupala za ŽKK Mlaku iz Rijeke, međutim njezin uspjeh svakako je i uspjeh KK Policajca.
Ovo prvenstvo igralo se najprije na kuglani SRC Mlaka (subota), a završnica je bila na kuglani SRC 3.maj (nedjelja).
Nakon subotnjih nastupa vodeća je bila Ana Puškarić koja je srušila odličnih 590 čunjeva, a ostale kuglačice KK Policajca postigle su prosječni (Nives Poljak 548, Matea Gašparović 533) ili ispod prosječni (Nikolina Marković 525, Valentina Prpić 516) rezultat.

XX. pojedinačno prvenstvo RH za juniorke

Međutim, u nedjelju je odlična pa čak i izvanredna bila Matea Gašparović koja je srušila čak 610 čunjeva (ukupno drugi rezultat drugog dana), odlične su bile Valentina Prpić s 565 i Nikolina Marković s 552 srušena čunja, dok su dobrano podbacile Nives Poljak srušivši 528 i Ana Puškarić samo 512 čunjeva.
Tako je na kraju najbolji uspjeh ostvarila Matea Gašparović osvojivši odlično 6. mjesto, Ana Puškarić je pala čak na 14. dok su u sredini poretka poredale Valentina Prpić na 18. te Nikolina Marković i Nives Poljak na 20. i 21. mjestu od 32 juniorke.
Svojevrsna utjeha za "policajke" može biti činjenica da je prošlogodišnja prvakinja Helena Bolić iz ŽKK Podravke osovjila 17. mjesto, Snježana Kramar 13., a Nika Cvitković 15. mjesto.
Inače, naslov juniorske prvakinje Hrvatske pripao je kuglačici ŽKK Zagreba Ines Maričić (557+632), drugo mjesto pripalo je Tihani Čavlović iz zagrebačkog KK Endi-Tekstilca (579+600) i treće mjesto kuglačici ŽKK Graditelj iz Zaprešića Josipi Dolibašić (588+569).
Za kuglačice KK Policajca nema odmora jer već u utorak 14.12.2010.g. u 17.00 sati igraju prvenstvenu utakmicu u Ozlju protiv ŽKK Kupe.

Ana Puškarić, Josipa Dolibašić, Tihana Čavlović i Ana Jambrošić

Tihana Čavlović, Ines maričić i Josipa Dolibašić