VAŽNA POBJEDA KUGLAČA, 19. 12. 2010.
Prednost u čunjevima za pobjedu - Branko BajtTeže nego što se očekivalo kuglači KK Policajca ipak su pobjedili u derbiju začelja 3. HKL zapad, u 9. i zadnjem kolu u ovoj godini, protiv KK Mladosti iz Delnica. Pobjedili su tijesnim rezultatom 5 : 3 (11,5:14,5), u čunjevima 3266:3232.
Počelo je loše za domaće kuglače jer su u prvom bloku obadva kuglača KK Policajca Tomislav Grdić i Ivica Gašparović izgubili pojedinačne dvoboje proitv svojih protivnika Pere Rajčića i izvrsnog Ivana Jakovca. Grdić je izgubio za svega 6 čunjeva, a Gašparović, iako je sa 574 srušena čunja bio najbolji pojedinac u svojoj ekipi, uvjerljivo je izgubio od Jakovca koji je s 612 srušenih čunjeva bio, ne samo najbolji u sojoj ekipi, već i na cijeloj utakmici. Grdić - Rajčić 538:544 (2:2) i I.Gašparović - Jakovac 574:612 (0,5:3,5).
Teško je u tim trenucima bilo kuglačima KK Policajca jer su već na početku gubili 0:2 i 44 čunja minusa.

KK Policajac - KK Mladost

3.HKLZ 9.kolo

Međutim, u drugom bloku igrača domaći kuglači Branko Bajt i Mladen Hećimović uspjeli su izboriti pojedinačne pobjede s time da je pobjeda Branka Bajta bila izražena osjetnom razlikom u čuinjevima, za razliku od Hećimovića koji je pobjedu ostvario tijesno za samo 4 čunja. B. Bajt - Ivan Beljan/Mirko Turukalo 532:466 (3:1) i M. Hećimović - Milivoj Crnković 518:514 (2:2).
Budući da je u tom trenutku rezultat poravnat, a prednost u čunjevima prešla na stranu KK Policajca, "policajcima" Mirku Biraču i Antonu Markoviću u trećem bloku bilo je nešto lakše. Međutim, Delničani Zvonimir Briški i Drago Stipeč se nisu prdavali već su igrali hrabro i nakon dva odigrana seta vodili s po 2:0. Izgledalo je to jako loše za KK Policajac ali onda je umjesto Birača u igru ušao Danko Gašparović i on i Marković bolje su zaigrali  pa je Marković osvojio presudni bod za pobjedu, a Danko Gašparović je sačuvana i prednost u ukupno srušenim čunjevima. Birač/D.Gašparović - Briški 536:540 (2:2) i Marković - Stipeč 568:556 (2:2).
I ova utakmica pokazala je da je 3. HKL zapad veoma jaka i izjednačena i da se bodovi ne smiju unaprijed "knjižiti" protiv nikoga.
Nakon ovog odigranog kola u prvenstvu nastupa Božićno-novogodišnja pauza, a prvenstvo će se nastaviti 15. siječnja 2011.g. kada kuglači KK Policajca, ponovo na domaćoj kuglani, ugošćuju kuglače KK Telekoma iz Rijeke.