JOŠ JEDAN GOSTUJUĆI PORAZ KUGLAČA, 29. 01. 2011.
Danko Gašparović - najbolji u svojoj ekipiKuglači KK Policajca večeras su se na kuglani Hotela "jezero" na Plitvičkim jezerima proveli "ko bosi po trnju". Naime, u 12. kolu 3. HKL zapad teško su poraženi od KK Plitvica maksimalnim rezultatom 8:0 (15:9) uz 105 manje ukupno srušenih čunjeva 3264:3159.
Iako se na prvi pogled čini da "policajci" nisu imali nikakvih šansi analiza utakmice ipak daje drugačiju sliku. Prvi par kuglača KK Policajca, Nenad Plivelić i Danko Gašparović, izubili su od svojih protivnika Marka Sekulića i Vladimikra Rapaića vrlo tijesno. Danko Gašparović za samo jedan čunj, a Plivelić za sedam i to u zadnjem setu. Malo je nedostajalo da KK Policajac povede 2:0 ali poveli su domaći kuglači. Sekulić - Plivelić 516:509 (2:2) i Rapaić - D. Gašparović 562:561 (2:2).
U drugom bloku igrača dogodilo se nešto slično. Naime, iako su bili u izglednoj situaciji za osvajanje bodova, Tomislav Grdić i Ivica Gašparoivć također su za malo igubili od Draganba Krizmanića i Dalibora Špoljarića.  Opet je bio koban taj zadnji set. Krizmanić - Grdić 552:526 (2,5:1,5) i Špoljarić - I. Gašparović 511:496 (2:2).

KK Plitvice - KK Policajac

3. HKLZ 12. kolo

Konačno, u situaciji kada su domaći kuglači vodili 4:0 i imali i 49 čunjeva prednosti, u trećem bloku igrača i Mirko Birač se pridružio četvorici svojih prethodnika i u zadnjem setu ispustio pobjedu protiv Safeta Falatovića, dok je jedino Anton Marković, bez osvojenog seta, uvjerljivo izgubio od Srećka Bićanića. Falatović - Birač 541:537 (2,5:1,5) i Bićanić - Marković 582:530 (4:0).
Utakmica u kojoj se, da je bilo malo više sreće i koncentracije u zadnjim setovima, moglo i pobjediti, završila je najtežim mogućim porazom. I to je kuglanje.
Kuglačima KK Policajca ne treba zbog toga očajavati već realno sagledati trenutnu situaciju, koja i nije baš najbolja jer su s dva uzastopna poraza sve bliže donjem dijelu prvenstvene ljestvice, te se maksimalno koncentrirati prvoj slijedećoj utakmici. To je utakmica protiv, ove sezone odličnih kuglača KK Kupe iz Ozlja i, budući da se igra u Ogulinu, očekuje se pobjeda i osvajanje bodova spasa. Utakmica se igra u subotu 05. veljače s početkom u 17.00 sati.