OSLABLJENE "POLICAJKE" IZGUBILE U SPLITU, 06. 03. 2011.
Kuglana Mertojak u SplituSamo pet kuglačica KK Policajca, zajedno s trenerom Željkom Stipetićem, otputovalo je jučer na prvenstvenu utakmicu 14. kola 2. HKL zapad/jug u Split. Zbog toga je rezultat utakmice, odnosno poraz KK Policajca, bio poznat unaprijed. Pitanje je samo bilo kojim omjerom će kuglačice KK Splita, inače vodeća ekipa u prvenstvu, pobijediti. Na kraju je KK Split slavio rezultatom 6:2 uz 593 čunja prednosti - 3191:2598 (14,5:9,5).
Razlog manjka kuglačica KK Policajca leži u činjenici da je jučer, u subotu, jedna kuglačica bila zauzeta obvezama na radnom mjestu dok su dvije imale obeze na fakultetu, a kod Splićanki nije bilo volje da se termin odigravanja utakmice prebaci za nedjelju, niti razumijevanja za nekompletnost "policajki". S jedne strane takav stav Splićanki je i razumljiv obzirom da su kuglačice KK Policajca jedine u dosadašnjem tijeku prvenstva uspjele poraziti vodeću ekipu prvenstva i pribojavale su se novog susreta. Međutim, ne može se ne primjetiti da u ovom slučaju na strani kuglačica i vodstva KK Splita nije bilo susretljivosti i volje za dogovorom, a kakva je kod KK Policajca gotovo uvijek i to prema svima, prisutna.
Bilo kako bilo, kuglačice KK Policajca sportski su otputovale na utakmicu, unaprijed pomirene s porazom, odigrale utakmicu i časno izgubile, osvojivši dva pojedinačna boda.

KK Split - KK Policajac

2. HKL z/j 14.kolo
Maja Stipetić - najbolja u svojoj ekipiU prvom bloku igračica obadvije "policajke" Valentina Prpić i Ana Puškarić, za ne baš veliku razliku, izgubile su od svojih protivnica Ane Vidan i Danice Torović. Vidan - Prpić 545:520 (2:2) i Torović - Puškarić 535:503 (2,5:1,5).
Nakon toga, u drugom bloku igračica, Matea gašparović je uspjela pobjediti bivšu "policajku"Jasminu Dubić dok je Nikolina marković uvjerljivo izgubila od Vedrane Sivro. Dubić - Gašparović 522:525 (2:2) i Sivro - Marković 564:508 (3:1).
U trećem bloku zablistala je Maja Stipetić i, odličnom igrom i najboljim pojedinačnim rezultatom u sojoj ekipi, uvjerljivo pobjedila Višnju Dragičević te Milicu Josipović koja ju je zamijenila nakon dva seta. Istovremeno je Ivanka Kragić odigrala sama, bez protivnice, i "lako" osvojila bod. Dragičević/Josipović - Stipetić 511:542 (1:3) i Kragić 514.
Prvenstvo ide dalje i već slijedeće nedjelje u Ogulin dolaze kuglačice KK Kupe koje još jedine konkuriraju kuglačicama KK Splita za osvajanje prvog mjesta. Bit će to prilika za revanš jer su Ozljanke u prvom dijelu prvenstva na svojoj kuglani nanijele prvi poraz "policajkama" i to maksimalnim rezultatom. Eventualnom pobjedom kuglačice KK Policajca, osim što bi imale osobnu zadovoljštinu, praktički bi odlučile prvaka 2. HKL zapad/jug. Utakmica se igra 13. ožujka u 10.00 sati.