KUGLAČICE SLAVILE U VRBOVSKOM, 20. 03. 2011.
Iako su, pod čudnim i nesvakidašnjim okolnostima, sva tri preostala prvenstvena kola 2. HKL zapad/jug za žene pomaknuta za tjedan dana, ŽKK Vrbovsko i KK Policajac svoju utakmicu 16. kola iapk su odigrale po "starom" rasporedu odnosno jučer. Tako je dogovoreno između vodstva obadva kluba i voditelja natjecanja pa će slijedeći vikend kuglačice ŽKK Vrbovskog i KK Policajca biti slobodne.
Prema očekivanju, pobjedu od 5 : 3 (15,5:8,5) su izvojevale kuglačice KK Policajca srušivši ukupno 3164 čunja, odnosno 68 više od domaćih kuglačica.
Pojedeinačne pobjede za KK Policajac osvojile su Nikolina Marković u prvom te Maja Stipetić i Matea Gašparović u drugom bloku igračica, dok su slabije od svojih protivnica bile Valentina Prpić u prvom te Ana Puškarić i Tamara majetić u zadnjem bloku igračica.

ŽKK Vrbovsko - KK Policajac

2.HKL z/j 16.kolo
Novoobnovljena kuglana u VrbovskomKljuč pobjede kuglačica KK Policajca leži upravo u uvjerljivim pobjedama Nikoline Marković (pobjedila Sandru Krajačić 544:490 (4:0), Maje Stipetić (pobjedila Aleksandru Vučković 555:506 (3:1) i Matee Gašparović (pobjedila Dejanu Draganović i zamjenu joj Željku Novinc 507:461 (3,5:0,5). Iako je Matea Gašparović bila neprepoznatljivo loša, ipak je ostvarila značajniju prednost u čunjevima (+46) kao i jučer odlične Nikolina Marković (+64) i Maja Stipetić (+49).
S druge strane, kuglačice KK Policajca koje su izgubile pojedinačni dvoboj nisu puno zaostale u čunjevima, osim Tamare Majetić koja je, bez obzira na najuvjerljiviji poraz u svojoj ekipi, zbog činjenice da ove sezone uopće nije trtenirala, ipak odigrala jako solidnu utakmicu te čak osvojila i dva seta protiv iskusne Mirjane Reljić. Valentina Prpić pružila je odličnu igru i srušila respektabilnih 550 čunjeva ali je ipak bolja bila Renata Loparić i to za 12 čunjeva. Slična situacija je i s Anom Puškarić koju je za 15 čunjeva nadjačala Nada Jardas.
Renata Loparić - Valentina Prpić  562:550 (2:2)
Sandra Krajačić - Nikolina Marković  490:544 (0:4)
Aleksandra Vučković - Maja Stipetić  506:555 (1:3)
Dejana Draganović/Željka Novinc - Matea Gašparović 461:507 (0,5:3,5)
Nada Jardas - Ana Puškarić  540:525 (3:1)
Mirjana Reljić - Tamara Majetić  537:483 (2:2)
Ovom pobjedom kuglačice KK Policajca ostat će na trećem mjestu prvenstvene ljestvice s dobrim izgledima da tako ostane i do kraja prvenstva. Preostaje im odigrati još dvije utakmice i to najprije protiv ŽKK Ogulina 3. travnja i protiv ŽKK Donata u Zadru 9. travnja.
O prvaku 2. HKL zapad/jug ipak će odlučivati dvoboj između ŽKK Kupe i ŽKK Splita slijedećeg vikenda na kuglani Azelia u Ozlju jer su jučer u Šibeniku kuglačice iz Ozlja uspjele pobjediti ŽKK Šubićevac u zaostaloj utakmici.  Inače, zbog te utakmice Splićanke su potegnule svoje veze i pomaknuti prvenstvo za jedan tjedan. Hoće li im se to i isplatiti znat će se za tjedan dana.

Željka Novinc, Matea Gašparović, Aleksandra Vučković i Maja Stipetić

Nada Jardas, Ana Puškarić, Mirjana Reljić i Tamara majetić