KUGLAČICAMA KK POLICAJCA GRADSKI DERBI, 03. 04. 2011.

Nikolina Marković - najbolja igračica utakmiceKuglačice KK Policajca danas su u prvenstvenoj utakmici 17. kola 2. HKL zapad/jug pobjedile gradskog suparnika tj. kuglačice ŽKK Ogulina rezultatom 6 : 2 (15:9) i 3163:3076 u ukupno srušenim čunjevima. Ova nova dva prvenstvena boda "policajkama" osiguravaju konačno 3. mjesto u prvenstvu budući da je do kraja preostalo još samo jedno kolo u kojem "policajke" gostuju u Zadru kod ŽKK Donat.
Današnja utakmica započela je uz puno motiva s jedne i druge strane jer ipak nije svejedno tko je bolji, a tko lošiji u svojem gradu. Tome se pridružila i mnogobrojna kuglačka publika koja je otvoreno i bučno "drukala" svatko za svoju ekipu.
Utakmicu su započele Valentina Prpić i Nikolina Marković za KK Policajac, koji je ovaj puta službeno bio domaćin, i to protiv Ane Karas i Mirjane Stošić. Valentina Prpić je bez većih problema i uz sva četiri osvojena seta pobjedila Anu Karas s 34 čunja prednosti. Još uvjerljivija je bila Nikolina Marković koja je odličnom igrom, uz također sva četiri osvojena seta, pobjedila Mirjanu Stošić za čak 65 čunjeva prednosti. Time su "policajke" povele 2:0 i ostvarile čak 99 čunjeva prednosti. Posebno treba istakmuti fenomenalnu igru Nikoline Marković koja je, praktički bez treninga, u ovoj utakmici pružila igru za pamćenje i najzaslužnija je za konačnu pobjedu svoje ekipe.
Valentina Prpić - Ana Karas 525:491 (4:0) i Nikolina Marković - Mirjana Stošić 589:524 (4:0).

KK Policajac - ŽKK Ogulin

2.HKL z/j  17.kolo

U drugom bloku igračica obadvije kuglačice KK Policajca - Maja Stipetić i Ana Puškarić izgubile su prva dva seta protiv svojih protivnica Marije Paušić odnosno Marice Bokulić i tada je izgledalo da se "ogulinke" vraćaju u igru. Međutim, obadvije "policajke" do kraja su malo pojačale igru tako da je Maja Stipetić izgubila samo za 5 čunjeva dok je Ana Puškarić donijela i treći pojedinačni bod svojoj ekipi.
Maja Stipetić - Marija Paušić 510:515 (1:3) i Ana puškarić - Marica Bokulić 511:491 (2:2) .
Nakon ovoga prednost kuglačica KK Policajca bila je još veća tj. točno 114 čunja pa je njihova pobjeda već tada bila skroz izgledna. U trećem bloku za KK Policajac su zaigrale Matea Gašparović protiv Ivanke Rebrović i Nives Poljak protiv Teute Vorkapić. Među igračicama zadnjeg bloka vodila se izjednačena i zanimljiva borba u kojoj su na kraju bod izvojevale Matea Gašparović za KK Policajac i Teuta Vorkapić za ŽKK Ogulin. Kuglačice ŽKK Ogulina još su za nešto malo čunjeva uispjele smanjiti prednost "policajki" u ukupno srušenim čunjevima koja je na kraju iznosila +87.
Matea Gašparović - Ivanka Rebrović 528:520 (2:2) i Nives Poljak - Teuta Vorkapić 500:535 (1:3).
U zadnjem kolu slijedeće subote 9. travnja kuglačice KK Policajca igraju protiv kuglačica ŽKK Donat iz Zadra ali ta utkamica neće imati gotovo nikakav utjecaj na njihov plasman u ligi odnosno treće mjesto.

Valentina Prpić, Ana Karas, Nikolina Marković i Mirjana Stošić

Maja Stipetić, Marija Paušić, Ana Puškarić i Marica Bokulić

Matea Gašparović, Ivanka Rebrović, Nives Poljak i Teuta Vorkapić

Kuglačice i navijači u gledalištu Kuglane "Klek" u Ogulinu.