USPJEŠAN PRIJELAZNI ROK , 02. 07. 2011.

KK Mlaka RijekaRedovni prijelazni rok za kuglačice i kuglače za kuglačku sezonu 2011./12. je završen.
U ženskoj ekipi KK Policajca nema nikakvih značajnijih promjena što znači da su sve kuglačice koje su bile registrirane u protekloj sezoni i dalje ostale na okupu. Jedina novost u ženskoj ekipi su dvojno registrirane igračice KK Mlake iz Rijeke i to čak četiri. Uz Mateu Gašparović, koja za KK Mlaku igra tek na natjecanjima mlađih uzrasnih kategorija (reionalna i državna), a za KK Policajac prvenstvene utakmice 2. HKL zapad/jug, u ovom prijelaznom roku suradnja s KK Mlakom je dodatno pojačana. Naime, u ovom prijelaznom roku još su tri kuglačice KK Mlake dvojno registrirane za KK Policajac. Radi se o odličnim kuglačicama Marini Bašić Palković, Marini Primorac i Martini Nanić koje će, ako zatreba, moći natupiti i za KK Policajac. Na taj način ženska ekipa KK Policajca u slijedećoj sezoni brojat će čak 12 kuglačica kojima je, bez lažen skromnosti, cilj osvajanje naslova prvaka 2. HKL i kvalifikacije za povratak u 1. HKL.

Matija CindrićŠto se tiče muške ekipe, u netom završenom prijelaznom roku KK Policajac je napravio dobar posao. Nakon što s predsjednikom KK Kleka Željkom Marinićem nije postignut dogovor o produženju dvojne registracije za sva tri, u prošloj sezoni, dvojno registrirana kuglača, a radi se o Luki Damjaniću, Matiji Cindriću i Josipu Skoriću, u neposrednom razgovoru s njima i njihovim roditeljima, predzadnjeg dana prijelaznog roka, postignut je dogovor za njihov potpuni prijelazak u redove KK Policajca. Tako će sva trojica ovih mladih i nadarenih kuglača slijedeće kuglaček sezone braniti boje KK Policajca, kako u prvenstvenim utakmicama 3. HKL zapad tako i na regionalnim i državnim natjecanjima. Upravo siguran i zajamčen nastup na svim natjecanjima U-18 i U-23 kategorija, a što im u KK Kleku nisu imali, bio je Luka Damjanićdovoljan razlog za prijelazak u redove KK Policajca. Nima je očito bila dobro poznata činjenica da mlade kuglačice KK Policajca svake godine redovito nastupaju na svim natjecanjima mlađih uzrasta i da redovito pronalaze put u U-18 i U-23 hrvatsku reprezentaciju. Očito je želja za natjecanjima na svim državnim i regionalnim U-18 i U-23 natjecanjima bila presudna za njihovu odluku o prijelazu u KK Policajac. Naravno da je kod vodstva KK Kleka takva odluka trojice mladih i perspektivnih kuglača došla neočekivano pa su Luki Damjaniću čak odbili izdati ispisnicu i igračku iskaznicu. Međutim, takav nerazuman potez predsjednika KK Kleka ne može utjecati na gotovu i konačnu odluku njihovog, sada već bivšeg, kuglača da promjeni klub niti pridonosi dobrim odnosima između dva kluba. To pogotovo stoga što neizdavanje ispisnice nema utjecaja na odluke Registracijske komisije, a KK Policajac već dvije i pol godine i sufinancira tzv. školu kuglanja koju Josip Skorićje osnovala Športska zajednica Grada Ogulina i u sklopu koje su trenirali sva trojica ovih mladih kuglača.
Za napomenuti je da je u ovom prijelaznom roku iz KK Policajca jedino otišao kadet Mile Štrk koji je, također predzadnjeg dana, zatražio ispisnicu iz KK Policajca i to iz razloga prelaska u redove KK Kleka. Muška ekipa KK Policajca tako će u slijedećoj sezoni brojati 12 kuglača što bi trebalo biti poticajno za sve njih da se što bolje pripreme za dolazeće prvenstvo 3. HKL zapad.
Dakle, u ovom prijelaznom roku vodstvo KK Policajca dobro odradilo svoj posao pa je za slijedeću kuglačku sezonu i ženska i muška ekipa na svojevrsni način pojačana isključivo mladim kuglačicama i kuglačima, što je inače višegodišnja intencija i politika kluba.