LOŠ POČETAK KUGLAČA, 16. 10. 2011.
Danko Gašparović - najbolji u svojoj ekipiNakon duge stanke počelo je prvenstvo 3. HKL zapad. Za podmlađenu ekipu KK Policajca ne baš dobro jer su već na startu, u 1. kolu, na gostovanju kod novog trećeligaša KK Skrad u Skradu zabilježili i više nego uvjerljiv poraz.
Slično je bilo i prošle sezone, samo tada je novajlija u ligi (KK Plitvice) gostovao u Ogulinu. Ova utakmica samo je potvrdila pravilo da novi klubovi u ligi uvijek bolje odrade pripreme i spremniji ulaze u prvenstvo dok oni "stari" više vole prihvatiti onu "lako ćemo" i sl.
Bilo kako bilo, "policajci" su jučer na kuglani "Zeleni vir" u Skradu doživjeli svoj prvi poraz osvojivši tek jedan bod odnosno pojedinačnu pobjedu. Utakmica je završila rezultatom 7 : 1 (15,5:8,5) za KK Skrad odnosno 3256:3157 u ukupno srušenim čunjevima.
Jedinu pojedinačnu pobjedu za KK Policajac ostvario je Danko Gašparović u prvom bloku igrača i to protiv Danijela Ćosića i to za svega dva čunja. Bilo je 2:2 u setovima i 545:543 za Gašparovića. S druge strane, mladi Luka Damjanić je uvjerljivo izgubio od Sotira Taseva 4:0 u setovima i 538:475 u čunjevima.
Do kraja utakmice svi kuglači KK Policajca redom izgubili su dvoboje protiv domaćih kuglača. U drugom bloku Tomislav Grdić od Saše Gorupića 550:521 (3,5:0,5), Matija Cindrić od Tonija Ribića 527:497 (2:2) te u trećem bloku i Nenad Plivelić od Antona Močana 551:529 (2:2) i Anton Marković od Sanjina Ruppea 547:525 (2:2).
Priliku za popravak dojma i dokaz da su ipak spremni za trećeligaško natjecanje kuglači KK Policajca imat će u slijedeću subotu na domaćoj kuglani. U 2. kolu u goste im dolazi još jedan novi trećeligaš, ali jedan koji je lani igrao i ispao iz 2. HKL - KK Visočica iz Gospića. Ako u toj utakmici "policajci" osvoje prve ovosezonske prvenstvene bodove onda ćemo za ovaj poraz na startu prvenstva moći lakše reći - prvi mačići u vodu se bacaju.

KK Skrad - KK Policajac - zapisnik

3.HKLZ 1.kolo