MAKSIMALNA POBJEDA KUGLAČA, 22. 10. 2011.

U utakmici 2. kola 3. HKL zapad kuglači KK Policajca zabilježili su maksimalnu pobjedu od 8:0 protiv kuglača KK Visočice iz Gospića. Nakon lošeg starta u prvenstvu, prethodno 1. kolo u Skradu, nitko od igrača i vodstva KK Policajca nije se nadao ovakvoj pobjedi i to, prije svega, zato što je KK Visočica do lani bila u 2. HKL zapad, a niti zdravstveni bilten među "policajcima" nie u zadnje vrijeme baš obećavajući.
Josip Skorić - igrač utakmiceMeđutim, spoj mladosti i iskustva u ekipi KK Policajca dao je u ovoj utakmici puni učinak. Naime, utakmicu za domaću ekipu KK Policajca započeli su najiskusniji igrači Nenad Plivelić i Danko Gašparović. Protiv sebe imali su Došena i Majetića koji su cijelo vrijeme pružali žilavi otpor ali na kraju su morali posustati jer su obadva damaća kuglača bila odlična i odlučna da dobiju bodove. Tako su "policajci" nakon prvog bloka igrača očekivano poveli s 2:0 i 52 čunja prednosti.
Plivelić - Došen 555:526 (3:1) i D. Gašparović - Majetić 565:542 (3:1).
Nakon tog dobrog otvaranja utakmice u drugom bloku za KK Policajac je debitirao zasigurno najmlađi kuglač u cijeloj ligi - Josip Skorić. Uz njega na stazi za KK Policajac još je igru započeo mladi ali već iskusni Tomislav Grdić. Josip Skorić, iako u zadnje vrijeme sa zdravstvenim problemima, u potpunosti je iskoristio priliku i povjerenje kapetana Branka Bajta te, nakon početne treme, odigrao utakmicu za pamćenje. Pobijedio je uvjerljivo svojeg protivnika Kolaka i sa srušenih 571 čunj bio i najbolji pojedinac utakmice. S druge strane Tomislav Grdić je loše počeo pa, iako je osvojio prva dva seta, zmjenjen je mladim Matijom Cindrićem, koj je do kraja uspio osvojiti jedan set i još malo povećati ukupnu razliku u čunjevima za četvrti pojedinačni bod svoje ekipe. Protivnici iz KK Visočice bili su Uzelac u prvom setu i Medunić u preostala tri.
Skorić - Kolak 571:520 (2,5:1,5) i Grdić/Cindrić - Uzelac/Medunić 526:489 (3:1).

KK Policajac - KK Visočica - zapisnik

3.HKL zapad - 2.kolo
U zadnjem bloku igrača za KK Policajac su zaigrali opet jedan mladi i jedan iskusni igrač - Luka Damjanić i Anton Marković. I jedan i drugi uspjeli su pobijediti svoje protivnike Sušića odnosno Zdunića za konačnu pobjedu KK Policajca od 8:0 odnosno 3336:3180 (16:8).
Damjanić - Sušić 552:550 (2:2) i Marković - Zdunić 567:553 (2,5:1,5).
Ovakva igra i kombinacija iskusnih te mladih i nadarenih igrača daje nadu KK Policajcu da u daljnjem tijeku prvenstva ne bi trebalo biti nekih velikih problema u ostvarenju zacrtanog cilja u ovoj sezoni, a to je pomlađivanje ekipe uz zadržavanje trećeligaškog statusa.
Slijedeće kolo "policajci" gostuju na Plitvicama gdje će se ogledati s odličnom drugom ekipom KK Velebita iz Otočca.

N. Plivelić, N Došen, D. Gašparović i M. Majetić
J. Skorić, K. Kolak, T. Grdić i Z. Uzelac