KONAČNO POBJEDA!, 10. 12. 2011.
Matija Cindrić - opet najboljiI to smo dočekali. Prije svega prvenstvenu pobjedu kuglača, a posebno, nakon dugo, dugo godina, i pobjedu u prvenstvenoj utakmici s nekim ogulinskim klubom. KK Policajac je u 9. kolu 3. HKL zapad pobijedio KK Poštara. I to tako uvjerljivo i superiorno da je jednostavno za ne povjerovati da KK Policajac za KK Poštarom do ove utakmice u prvenstvu zaostajao čak sedam bodova. Konačni rezultat bio je 7:1 za KK Policajac, 17:7 u setovima te uz skoro prvoligaških 3451:3251. Ravnih 200 čunjeva više.
Međutim, ono što se događalo uoči ove utakmice zaista zaslužuje da bude spomenuto. Naime, prema rasporedu odigravanja prvenstvenih utakmica ova utakmica se trebala igrati sutra u nedjelju 11.12.2011.g. u 10.00 h. Međutim, odlukom voditelja natjecanja kuglačkih liga Regije zapad Nikole Majnarića u zadnji čas je pomaknuta za dan ranije jer je ekipa koja vedri i oblači (najviše ipak oblači) ogulinskim kuglanjem i športom općenito, bez znanja i obavještavanja voditelja natjecanja i obadva kluba, uzurpirala cijelu nedjelju za odigravanje ekipnog prvenstva RH za kadetkinje U-14. Bahatost i nedostatak elementarne pristojnosti svakako. A kada još iza svega stoji osoba protiv koje se vodi kazneni postupak i koja po Zakonu o športu uopće ne bi smjela obavljati bilo kakve poslove u i oko športa onda na to više ne treba nikakav komentar. To je trenutna slika Hrvatskog kuglačkog saveza i tzv. Športske zajednice Grada Ogulina.
No, bez obzira na sve to utakmica između KK Policajca i KK Poštara protekla je u dobroj atmosferi. KK Policajac je nakon prvog bloka igrača poveo 2:0 te ravnih 100 čunjeva prednosti. Nenad Plivelić i Danko Gašparović uvjerljivo su pobjedili nekadašnje "policajce" Rolanda Graovca i Stevu Šlata te time u korist svojeg kluba usmjerili daljnji tijek utakice. Plivelić - Graovac 570:534 (3:1) i D. Gašparović - Šlat 590:526 (4:0).

KK Policajac - KK Poštar - zapisnik

3.HKL zapad 9.kolo
U drugom bloku igrača "poštari" Joško Matijašić i Nikola Neralić imali su tešku zadaću. Za stvaranje kakvih takvih izgleda za preokret, uz pojedinačnu pobjedu, trebali su još i loviti veliki zaostatak u čunjevima. Međutim, Matijašić je bio posebno indisponiran pa Mirko Birač u prva dva seta te zamjena mu Luka Damjanić u preostala dva, nisu dozvolili gubitak boda, a i prednost u čunjevima značajno su još ipovećali. S druge strane Ivica Gašparović je bio odličan i s čak 45 čunjeva prednosti bio bolji od svojeg protivnika tako da je KK Policajac poveo glatkih 4:0 i stekao ogromnih i nedostižnih 180 čunjeva prednosti. Birač/Damjanić - N. Neralić 545:510 (2,5:1,5) i I. Gašparović - N. Neralić 578:533 (3:1).
Počasni bod za KK Poštar u trećem bloku igrača uspio je osvojiti Zvonko Salopek protiv Antona Markovića. Međutim, taj dvoboj iskusnih kuglača ipak je ostao u sjeni fenomenalnog nastupa 16-godišnjeg "policajca" Matije Cindrića. On je u maniri najiskusnijeg prvoligaškog igrača jednostavno deklasirao danas najboljeg pojedinca u redovima KK Poštara - Krunoslava Lovrića. Matija je u sva četiri seta briljirao i na kraju se zaustavio na čak 622 srušena čunja uz čak 238 srušenih čunjeva u čišćenju. Kapa dolje i veliki pljesak na kraju od svih prisutnih u kuglani. Cindrić - Lovrić 622:575 (3:1) i Marković - Salopek 546:573 (1,5:2,5).
Za tjedan dana igra se zadnja prvenstvena utakmica ove godine. U predposljednjem 10. kolu KK Policajac opet će biti domaćin i to pulskom KK Hrvatskom branitelju. Uz igru kakva je danas prikazana KK Policajac ne treba strahovati za nove prvenstvene bodove i bijeg sa začelja prvenstvene ljestvice.

Nenad Plivelić, Rolando Graovac, Danko Gašparović i Stevo Šlat

Mirko Birač, Joško Matijašić, Ivica Gašparović i Nikola Neralić