RASIPANJE PRVENSTVENIH BODOVA SE NASTAVLJA, 21. 01. 2012.
Kuglači KK Policajca nastavljaju s rasipanjem prvenstvenih bodova na domaćem terenu. U današnjoj utakmici 12. kola (prvo kolo proljetnog dijela) 3. HKL zapad opet su izgubili na kuglani "Klek" i to od KK Skrada. Rezultat na kraju bio je isti kao i protiv KK Kupe prošlu nedjelju - 2 : 6 (10,5:13,5) odnosno 3263:3296 u ukupno srušenim čunjevima.
Možda je još prerano reći da je ovo bio zadnji vagon trećeligaškog vlaka u koji se nisu uspjeli ukrcati kuglači KK Policajca ali sve na to upućuje. Naime, ovo je već drugi poraz kod kuće za redom, a bodovni konto je mršav (iz 12 utakmica samo 7). K tome, uz ovakvu igru teško je očekivati pobjedu protiv bilo koga, a posebno u gostima. No, budući da je do kraja prvenstva još 10 kola, kod "policajaca" još uvijek tinja nada da se može osvojiti još barem desetak bodova koji bi bili garancija opstanka.
U današnjoj utakmici kapetan KK Policajca Branko Bajt, kji se nakon duže vremena izbivanja zbog bolesti vratio voditi ekipu, nije mogao računati na ponajboljeg igrača Ivicu Gašparovića koji je sinoć završio u bolnivi zbog nesretnog slučaja. Srećom, sve će s njime biti u redu ali njegov prosječni učinak u današnjoj utakmici, da je bio u ekipi, sigurno bi donio prevagu u korist KK Policajca.
U takvim okolnostima, u prvom bloku igrača za KK Policajac igrali su Josip Skorić i Danko Gašparović. Josip Skorić je odigrao odličnu utakmicu, posebno u prva dva seta, te na kraju pobijedio svoje protivnike Sotira Taseva i njegovu zamjenu nakon dva seta Hrvoja Đakovića. Danko Gašparović je bio najbolji pojedinac u ekipi KK Policajca s 582 srušena čunja ali to mu nije bilo dovoljno za pobjedu jer je Marko Ribić pored njega srušio ravnih 600 čunjeva te donio bod za svoju ekipu. J. Skorić S.Tasev/H.Đaković 561:535 (2:2) i D. Gašparović - M. Ribić 582:600 (2:2).

KK Policajac - KK Skrad - zapisnik

3. HKL zapad - 12. kolo
Utakmica se prelomila u drugom bloku igrača u kojem je dvojac KK Policajca Tomislav Grdić u prvom i drugom setu te Mladen Hećimović u trećem i četvrtom, srušio samo 484 čunja te uz samo pola seta (M. Hećimović) uvjerljivo izgubio od najslabijeg pojedinca u ekipi KK Skrada Tonija Ribića. S druge strane, Luka Damjanić je odlično odigrao prva dva seta ali je onda popustio i za 16 čunjeva ostao kratak za Sašom Gorupićem. T.Grdić/M.Hećimović - T. Ribić 484:527 (0,5:3,5) i L. Damjanić - S. Gorupić 547:563 (2:2).
Nakon dva bloka igrača KK Policajac je gubio 1:3 i bio u zaostatku za 51 čunj. Nada da bi KK Policajac u zadnjem bloku igrača mogao preokrenuti utakmicu otvorila se već nakon prvog seta kada je Matija Cindrić odigrao fenomenalno i za čak 45 čunjeva bio bolji od svojeg protivnika Antona Moćana. I Anton Marković dobio je svoj prvi set protiv Sanjina Ruppe za dva čunja pa je gotovo sva prednost gostiju iz Skrada bila anulirana. Međutim, u drugom setu Matija Cindrić je popustio i izgubio pola svoje prednosti. Do kraj utakmice gosti iz Skrada održavali su prednost u čunjevima i uz pobjedu koju je Anton Moćan ostvario na setove, na kraju su zasluženo pobijedili i zapjevali. M. Cindrić - A. Moćan 551:543 (1:3) i A. Marković - S. Ruppe 538:528 (3:1).
Inače, cijela utakmica odigrana je u gotovo neregularnim uvjetima uz česti nestanak električne energije tako da su suci morali voditi zapisnik ručno. Prvi blok igrača svoje dvoboje igrao je puna dva sata, a utakmica je trajala nešto više od 4 sata. Naravno da to ne može biti nikakvo opravdanje za kuglače KK Policajca koji su izgubili utakmicu ali česti prekidi (po čak 10 i više minuta) očito su više uzrujali njih nego gostujuće kuglače koji nisu imali što za izgubiti. Ako se nešto hitno ne poduzme ogulinska Gradska kuglana "Klek" uskoro će se pretvoriti u najlošiju kuglanu u Regiji zapad i najviše će štetiti domaćim kuglačima.
Slijedeće kolo kuglači KK Policajca gostuju u Gospiću gdje, na još lošijoj kuglani, igraju protiv vodeće KK Visočice.

Josip Skorić, Sotir Tasev, Danko Gašparović i Marko Ribić

Tomislav Grdić, Toni Ribić, Luka Damjanić i Saša Gorupić