KAD NEĆE KUGLAČICE HOĆE KUGLAČE, 05. 02. 2012.
Konačno smo dočekali prvenstvenu pobjedu kuglača KK Policajca. Danas, mjesec i pol nakon zadnje pobjede protiv KK Hrvatskog branitelja iz Pule (10. kolo 3. HKL zapad 17.12.2011.) u 14. kolu ostvarili su svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu i to protiv jake ekipe KK Velebit 2 iz Otočca. KK Policajac je pobijedio rezultatom 5:3 (13,5:10,5) te 3278:3234 u ukupno srušenim čunjevima.
Sam početak utakmice nije dao naslutiti za "policajce" povoljan povoljan ishod ove utakmice. Naime, obadvojica igrača KK Policajca u prvom bloku su izgubila. Josip Skorić od Ivice Atalića za svega 14 čunjeva uz dva osvojena seta, a Danko Gašparović od Zvonimira Kranjčevića uz samo pola osvojenog seta. J. Skorić - I. Atalić 544:558 (2:2) i D. Gašparović - Z. Kranjčević 531:567 (0,5:3,5).
U drugom bloku igrača, nakon duže pauze zbog bolesti, za KK Policajac je zaigrao kapetan Branko Bajt i upravo zahvaljujući njemu i njegovoj odličnoj igri prednost gostiju u srušenim čunjevima je znatno smanjena. Svojim protivnicima Ivici Bunjevčeviću i Darku Aleškoviću (od 61. hica) prepustio je samo jedan set.

KK Policajac - KK Velebit 2 - zapisnik

3. HKL zapad - 14. kolo

S druge igrač i kapetan gostiju Damir Devčić pobjedio je "policajce" Mirka Birača i Tomislava Grdića (od 31. hica) s time da je tek Tomislav Grdić uspio osvojiti tek jedan set. B. Bajt - I. Bunjevčević/D. Alešković 560:515 (3:1) i M. Birač/T. Grdić - D. Devčić 517:535 (1:3).
Sa zaostatkom 1:3 i 23 čunja u odlučujućem trećem bloku igrača za KK Policajac su igrali Matija Cindrić i Anton Marković i to protiv Damira Sladovića i Miroslava Kostelca. Obadvojica su pružili dobru igru te osvojili pojedinačnu pobjedu, a razlika u ukupno srušenim čunjevima time je prešla na stranu KK Policajca, što je značilo i ukupnu pobjedu 5:3. Posebno je dobar i učinkovit bio mladi Matija Cindrić koji svojem protivniku nije pustio niti set. Anton Marković počeo je gubitkom seta ali je do kraja osvojio sva tri, posebno učinkovito zadnji. M. Cindrić - D. Sladović 570:523 (4:0) i A. Marković - M. Kostelac 556:536 (3:1).
Najbolji pojedinac susreta i najbolji igrač utakmice u ekipi KK Policajca ponovo je bio najmlađi igrač Matija Cindrić ali, obzirom na pobjednički povratak u ekipu kapetan Branko Bajt zaslužio je da njegova fotografija bude objavljena uz ovo izvješće. U situaciji kada je ponajbolji igrač Ivica Gašparović u bolnici, Nenad Plivelić bolestan (nadamo se privremeno), pojedinci uopće ne dolaze na treninge (Mladen Hećimović) te treninge i utakmice (Luka Damjanić), Branko Bajt koji je nedavno imao ozbiljnih zdravstvenih problema i ima 60 i koju na leđima, ponio se zaista kapetanski i za ovu pobjedu je svakako najzaslužniji.
Kako će ekipa izgledati za slijedeće kolo kada se ide u goste KK Uljaniku u Pulu, koji je izgubio od KK Telekoma i ostao iza KK Policajca na prvenstvenoj ljestvici, nitko ne može znati. Međutim, bez obzira na sve bolesti i "bolesti" u ekipi u Pulu treba ići po pobjedu jer bi pobjeda protiv direktnog konkurenta imala dvostruki učinak. Motiva kod kuglača KK Policajca, bez obzira tko će u Pulu putovati, ne bi trebalo manjkati jer su kuglači KK Uljanika u jesenskom dijelu prvenstva u Ogulinu "policajcima" oteli bod. Utakmica se igra u nedjelju 12. veljače 2012.g. do kada će se, nadamo se,  i vrijeme i uvjeti putovanja normalizirati.