POBJEDA KUGLAČA U GRADSKOM DERBIJU, 04. 03. 2012.
Nakon nekoliko godina kuglači KK Policajca uspjeli su u prvenstvenoj utakmici 18. kola 3. HKL zapad pobijediti KK Obrtnik. Pobjeda u gradskom derbiju došla je baš u pravom trenutku kada je svaki novi bod nasušna potrebna ne bi li se zadržao trećeligaški status. Osim toga, posebno raduje i to što su kuglači pružili dobru, čak i odličnu, igru koja u preostala četiri kola obećava još neki bod i ostanak u ligi. Pobjeda rezultatom 6:2, odnosno 2:6 (8,5:15,5) jer su "policajci" u ovoj utakmici bili gosti, je izborena s četiri pojedinačne pobjede i boljim omjerom ukupno srušenih čunjeva 3306:3359.
Prva dva boda za KK Policajac, nakon vrlo izjednačene borbe, osvojili su Danko Gašparović protiv Zdravka Vukovića i Nenad Plivelić protiv Josipa Sušnja. Danko Gašparović svojem protivniku nije dao da osvoji niti jedan set dok je Nenad Plivelić izgubio samo prvi, a onda sve do kraja uvjerljivo pobijedio. Utakmica se nije mogla bolje otvoriti za KK Policajac - 2:0 i plus 26 čunjeva. Zd.Vuković - D.Gašparović 545:560 (0:4) i J.Sušanj - N.Plivelić 539:550 (1:3).

KK Obrtnik - KK Policajac - zapisnik

3. HKL zapad - 18. kolo
U drugom bloku igrača svakoj ekipi pripala je po jedna pobjeda. Treći bod za KK Policajac osvojio je Josip Skorić pobjedom protiv Vladimira Kolića, a prvi bod za KK Obretnik osvojio je Zlatko Vuković pobijedivši samo za deset čunjeva opet odličnog Tomislava Grdića. Razlika u čunjevima u tom trenutku bila je plus 31 za KK Policajac. V.Kolić - J.Skorić 541:553 (1,5:2,5) i Zl.Vuković - T.Grdić 574:564 (3:1).
Pobjedom Antona Markovića nad Dankom Magdićem u zadnjem bloku igrača i to s čak 597 srušenih čunjeva potvrdila je pobjedu KK Policajca. Poraz s druge strane Matije Cindrića za samo 4 čunja od Mate Sušnja nije mogao ugroziti zasluženu pobjedu KK Policajca. S nova 4 boda (prošlo kolo bio je najbolji i u Puli) u poretku za najboljeg pojedinca lige pozicija Antona Markovića značajno će se poboljšati. M.Sušanj - M.Cindrić 539:535 (2:2) i D.Magdić - A.Marković 568:597 (1:3).
Do kraja prvenstva preostale su još četiri utakmice (Elektroistra, Poštar, Hrvatski Branitelj i Kupa). KK Policajac je u sve četiri gost. Prva od njih je već u subotu u Puli protiv KK Elektroistre koja je ulovila priključak ekipama koje se bore za plasman u viši rang i tu je teško očekivati bodove. Iza te utakmice slijede dvoboji s ekipama koje su trenutno ispod KK Policajca i u tim utakmicama će svaki osvojeni bod imati dvostruku vrijednost. Obzirom na pokazanu igru protiv KK Obrtnika kod svih u KK Policajcu ne smije manjkati optimizma.

Zdravko Vuković, Danko Gašparović, Josip Sušanj i Nenad Plivelić

Vladimir Kolić, Josip Skorić, Zlatko Vuković i Tomislav Grdić