PORAZ KUGLAČICA U ŽUPANIJSKOM DERBIJU, 11. 03. 2012.
Kuglačice ŽKK Mantinele iz Karlovca pobjednice su županijskog derbija u današnjoj utakmici 15. kola 2. HKL zapad/jug protiv kuglačica KK Policajca na Gradskoj kuglani "Klek" u Ogulinu. Pobijedile su rezultatom 6:2 (15:9) uz 40 čunjeva prednosti - 3267:3227. Ovom pobjedom su uzvratile "policajkama" koje su jesenas pobijedile u Karlovcu te se bodovno izjednačile na prvenstvenoj ljestvici, s time da Karlovčanke imaju jednu utakmicu manje i to upravo onu s trenutno vodećim KK Šubićevcem. Isto tako, ovaj poraz "policajkama" šanse za osvajanje naslova prvakinja 2. HKL zapad/jug svodi samo na teoriju.
Da će utakmica biti teška i neizvjesna pokazali su dvoboji prvog bloka igračica. Potpomognute brojnim i bučnim navijačima Karlovčanke Valentina Mikšić i Lucija Marta Jelavić pokazale su da ŽKK Mantinela ide na osvajanje obadva boda. Nikolina Marković je maestralnom igrom u prvom (154 čunja) i posebno trećem (179 čunjeva) setu pobijedila solidnu Valentinu Mikšić. S druge strane Maja Stipetić je protiv Lucije Marte Jelavić osvojila tek prvi set i izgubila za 25 čunjeva. N.Marković - V.Mikšić 575:536 (2:2) i M.Stipetić - L.M. Jelavić 529:554 (1:3).

KK Policajac - ŽKK Mantinela - zapisnik

2. HKL zapad/jug - 15. kolo
U drugom bloku igračica obadvije "policajke", Matea Gašparović i Ana Puškarić, iako su solidno odigrale, izgubile su svoje dvoboje pa su Karlovčanke povele 3:1 i stekle 25 čunjeva prednosti. Od Matee Gašparović bolja je bila Irena Božičević, a od Ane Puškarić Mirna Bosak. M.Gašparović - I.Božičević 544:562 (1:3) i A.Puškarić - M.Bosak 532:554 (1,5:2,5).
Od Nives Poljak i Valentine Prpić očekivale su se pojedinačne pobjede i preokret ali to je ostala samo želja igračica i navijača KK Policajca. Naime, iskusna Anamari Manev nije dozvolila da joj Nives Poljak uzme niti jedan set i pobjedila je s 35 čunjeva prednosti. Odmah do njih dvije Valentina Prpić je za 20 čunjeva pobijedila Nadu Jardas ali to nije bilo dovoljno za ništa drugo do li poraza "policajki" odnosno zaslužene pobjede ŽKK Mantinele. N.Poljak - A.Manev 517:552 (0:4) i V.Prpić - N.Jardas 529:509 (3,5:0,5).
Zanimljivo je da su u ovoj utakmici kuglačice KK Policajca imale samo 16 promašaja, a gošće čak 42. Međutim, unatoč tome Karlovčanke su ukupno srušile respektabilan broj čunjeva i možemo samo pretpostavljati koliko bi taj broj čunjeva bio veći da su njihovi promašaji bili kao kod "policajki".
Do kraja prvenstva preostala su još tri kola u kojima kuglačice KK Policajca najprije gostuju u Vrbovskom, zatim kod kuće igraju gradski derbi protiv ŽKK Ogulina i onda na kraju gostuju kod ŽKK Šubićevca. Sa sve tri pobjede i povoljan rasplet ostalih utakmica možda je čudo moguće. Dok god postoje i teoretske šanse treba vjerovati u uspjeh i nadati se. Ne kaže se zabadava da nada umire posljednja.

Nikolina Marković, Valentina Mikšić, Maja Stipetić i Lucija Marta Jelavić

Matea Gašparović, Irena Božičević, Ana Puškarić i Mirna Bosak