POBJEDA KUGLAČICA U VRBOVSKOM, 18. 03. 2012.
Protiv posljednjeplasirane ali zasigurno ne i najslabije ženske kuglačke ekipe 2. HKL zapad/jug - ŽKK Vrbovsko, kuglačice KK Policajca ostvarile su još jednu pobjedu. U 16. prvenstvenom kolu, na kuglani u Vrbovskom, "policajke" su do nova dva boda došle pobjedom 5:3 (11:13) te 3179:3064 u ukupno srušenim čunjevima. Ovom pobjedom, dva kola prije kraja prvenstva, kuglačice KK Policajca zadržale su drugo mjesto, odmah iza vodećeg ŽKK Šubićevca, i još uvijek zadržale teoretske, ali zaista samo teoretske, šanse za prvo mjesto.
Za kuglačice KK Policajca prava je sreća da sve domaće kuglačice ne kuglaju kao dvije iz prvog bloka igračica. Naime, Aleksandra Vučković i Renata Loparić svojim pojedinačnim pobjedama protiv "policajki" Nives Poljak i Valentine Pprić ostvarile su početnu prednost za svoju ekipu od 2:0 i 22 čunja više. Zanimljivo je da Valentina Prpić, iako je na kraju bila najbolja pojedinka u svojoj ekipi, nije ostvarila pobjedu ali je svakako zaslužna za ukupnu pobjedu jer je srušila puno čunjeva. A:Vučković - N.Poljak 540:521 (3:1) i Renata Loparić - V.Prpić 563:559 (3:1).

ŽKK Vrbovsko - KK Policajac - zapisnik

2.HKL zapad/jug - 16. kolo
Međutim, već u drugom bloku igračica stvari su se stubokom promijenile u korist kuglačica KK Policajca. Maja Stipetić i Ana Puškarić, ne baš posebno dobrom igrom, bile su prejake za skromni učinak Vrbovšćanki Sandre Krajačić te Nataše Lisac i zamjene joj Vesne Kusturin. Broj pojedinačnih pobjeda je time poravnat, a razlika u do tada srušenim čunjevima prešla je dobrano na stranu Ogulinki. S.Krajačić - M.Stipetić 459:503 (1:3) i N.Lisac/V.Kusturin - A.Puškarić 445:532 (0:4).
Za ukupnu pobjedu kuglačicam KK Policjca trebala je još samo jedna pojedinačna pobjeda u zadnjem bloku igračica i sačuvati veliku prednost u čunjevima. Tako je i bilo. Naime, Matea Gašparović je uvjerljivo pobijedila Dejanu Draganović, a Nikolina Marković je pak izgubila od opet odlične Mirjane Reljić ali je ostala prednost od čak 115 čunjeva, što je "policajkama" bilo dovoljno za ukupno devetu prvenstvenu pobjedu. D.Draganović - M.Gašparović 506:558 (1:3) i M.Reljić - N.Marković 551:506 (3:1).
U slijedećem kolu kuglačice KK Policajca domaćice su drugoj ogulinskoj ekipi u ovoj ligi - ŽKK Ogulinu. Kao i svaki put, dvoboj ovih ekipa sigurno će na kuglanu u nedjelju u 10,00 sati privući veliki broj ljubitelja kuglanja.

Aleksandra Vučković, Nives Poljak, Reanata Loparić i Valentina Prpić

Sandra Krajačić, Maja Stipetić, Nataša Lisac i Ana Puškarić