GOSTUJUĆA POBJEDA ZA OSTANAK U LIGI, 25. 03. 2012.
Konačno smo i to dočekali. Prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu kuglača KK Policajca, ne računavši onu nedavnu protiv gradskog rivala KK Obrtnika na domaćoj kuglani. Iako je pobjeda ostvarena protiv već otpisanog KK Hrvatskog branitelja iz Pule, dva osvojena boda zasigurno su garant ostanka "policajaca" u 3. HKL zapad. Pogotovo stoga što su i neki drugi rezultati u ovom 21. kolu kuglačima KK Policajca išli "na ruku" pa je teško u zadnjem kolu očekivati senzacionalne obrate i rezultate. U pitanju je više teorija nego praksa.
Sinoćnja utakmica između KK Hrvatskog branitelja i KK Policajca na kuglani Doma sportova "Mate Parlov" u Puli, završila je, dakle, pobjedom KK Policajca 6 : 2 (16:9) odnosno 3166:3096 u ukupno srušenim čunjevima.
Prvu pojedinačnu pobjedu i bod za KK Policajac osvojio je već u prvom bloku igrača Nenad Plivelić protiv Ivice Josića, iako nije srušio niti 500 čunjeva. S druge strane, Danko Gašparović srušio je točno 50 čunjeva više od svojeg klupskog kolege ali je na kraju izgubio za svega 4 čunja. Nakon prvog bloka igrača potpuno izjednačeno1:1 i plus 8 čunjeva za KK Policajac. Ivica Jolić - Nenad Plivelić 487:499 (2:2) i Zvonko Vulić- Danko Gašparović 553:549 (2:2).

KK Hrvatski branitelj - KK Policajac - zapisnik

3. HKL zapad - 21. kolo
U drugom bloku igrača opet izjednačeno. Tomislav Grdić je u zadnjem setu izgubio već dobiveni dvoboj protiv Zorana Vrbice, a Josip Skorić je na setove, uz 3 manje srušena čunja, pobijedio Nikšu Mendicu. Nakon dva bloka igrača opet izjednačeno 2:2 te sada plus 5 čunjeva za KK Hrvatski branitelj. Zoran Vrbica - Tomislav Grdić 526:516(2:2) i Nikša Mendica - Josip Skorić 510:507 (1:3).
Odluka o pobjedniku pala je u zadnjem bloku igrača. Matija Cindrić opet je briljirao i s 4:0 u setovima pomeo kapetana domaće ekipe Šimu Karamarka. Pri tome je srušio 566 čunjeva i na kraju bio najbolji igrač utakmice. Četvrtu pojedinačnu pobjedu za KK Policajac osvojio je Anton Marković nadigravši Antuna Jozičića. Šime Karamarko - Matija Cindrić 526:566 (0:4) i Antun Jozičić - Anton Marković 494:529 (1:3).
U zadnjem kolu kuglači KK Policajci opet gostuju i to u Ozlju protiv KK Kupe. Podsjećamo da je u prvom dijelu prvenstva KK Kupa slavila u Ogulinu i bit će to dobra prilika za vraćanje dva izgubljena boda, gubitak kojih je dobrim dijelom i uvjetovao grčevitu borbu za opstanak gotovo cijeli ovaj proljetni dio sezone.

Ivica Joslić, Nenad Plivelić, Zvonko Vulić, Danko Gašparović

Zoran Vrbica, Tomislav Grdić, Nikša Mendica i Josip Skorić