KK POLICAJAC - KK ŽELJEZNIČAR BRANITELJ 5 : 3, 09. 11. 2013.
U 5. kolu 3. HKLZ Ogulin-Lika, u ogulinskom gradskom derbiju, kuglači KK Policajca ostvarili su vrijednu pobjedu protiv KK Željezničar-branitelja 5:3 (12,5:11,5), a u ukupno srušenim čunjevima 3224:3201.
Početak utakmice nije davao nadu "policajcima" jer su "željezničari" na samom startu poveli 2:0. Za KK Policajac u tom prvom bloku igrača nastupili su Božidar Pavlaković i Mirko Birač protiv Vlade Idžana i Milana Ostovića. Pavlaković je glatko izgubio mada konačni učinak to ne pokazuje. Razlika ui čunjevima biloa je svega tri čunja za Idžana ali je ovaj osvojio prva tri seta i riješio dvoboj. S druge strane Mirko Birač je dvoboj protiv Milana Ostovića izgubio u zadnjem, četvrtom setu i to na način da je ostao kratak za pola seta, iako je ukupno srušio 4 čunja više.
Drugi blok igrača vratio je utakmicu u neizvjesnost. "Policajci" Nenad Plivelić i Branko Bajt ostvarili su pojedinačne pobjede protiv svojih protivnika Ivice Puškarića te Josipa Vučića i zamjene mu Nikole Birača. Pri tome su ostvarili i značajniju prednost u srušenim čunjevima.

ZAPISNIK
U zadnjem bloku igrača uslijedila je odluka. Bilo je očekivano da mladi Ivan Hećimović izgubi dvoboj protiv najboljeg igrača gostiju Rolanda Graovca, što se i dogodilo, ali je Anton Marković odličnom igrom deklasirao Dragana Vučića i osvojio čak tri boda (jedan za pobjedu i dava za razliku u srušenim čunjevima) za sovju ekipu te time osigurao ukupnu pobjedu. Pri tome je bio i najbolji pojedinac susreta.
Na kraju, zadovoljstvo u redovima KK Policajca jer je ostvarena pobjeda u gradskom derbiju te su na konto uknjižena dva nova boda.
U slijedećem 6. kolu "policajci" gostuju kod svojih imenjaka u Gospiću. Utakmica se igra u nedjelju 19.11.2013. u 10.00 sati.