KK POLICAJAC - KK VELEBIT II 4 : 4, 01. 12. 2013.
Bod "velik ko kuću" izvukli su kuglači KK Policajca protiv druge ekipe KK Velebita iz Otočca u utakmici 8. kola 3. HKLZ Ogulin-Lika, koja je odigrana na ogulinskoj Gradskoj kuglani "Klek". Konačni rezultat utakmice bio je 4:4 (13:11) i 3169:3232 u ukupno srušenim čunjevima.
Da će biti teško, jer ipak su Otočani vodeća ekipa na prvenstvenoj ljestvici, , "policajci" su bili svjesni i prije početka utakmice. Međutim, nakon prvog bloka igrača KK Policajac je poveo 2:0 zahvaljujući pojedinačnim pobjedama Mirka Birača protiv Damira Sladovića i Božidara Pavlakovića protiv Damira Devčića. Pri tome je Pavlaković napravio odličan rezultat odnosno srušio odličnih 562 čunja, što će se na kraju pokazati kao najbolji pojedinačni rezultat u redovima KK Policajca. Budući da ove pobjede nisu bile ostvarene s velikom razlikom u čunjevima (Birač sverga 4 čunja više od svojeg protivnika), u drugi blok igrača ušlo se samo s 29 čunjeva prednosti.

ZAPISNIK
U drugom bloku igrača ta mala prednost domaćih kuglača istopila se već u prvom setu dvoboja Mladena Hećimovića i najboljeg pojedinca u redovima KK Velebita II Ivice Bunjevčevića. Do kraja tog dvoboja Bunjevčević je srušio čak 592 čunja, za razliku od skromnih 487 Hećimovićevih (105 razlike), što je razliku u ukupno srušenim čunjevima okrenulo na stranu gostiju. Sreća je što je Nenad Plivelić u drugom pojedinačnom dvoboju ovog bloka odličnom igrom svladao Josipa Oreškovića i zamjenu mu Nikolu Pavelića i to za 55 čunjeva više, tako da razlika u čunjevima za goste ipak nije bila tako strašna (21 čunj).
U trećem bloku igrača kapetan Branko Bajt je uvjerljivo izgubio od svojeg protivnika Miroslava Kostelca, a prvenstveni bod za KK Policajac spasio je Anton marković odličnom igrom u zadnja dva seta, kada je okrenuo prednost koju je do tada imao Hrvoje Devčić.
Kada se sve zbroji i oduzme, realno je konstatirati da je KK Policajac u ovoj utakmici osvojio bod, dok ga je KK Velebit II izgubio.
U nedjelju 08. prosinca u 10,00 sati kuglači KK Policajca igraju novi ogulinski derbi, ovaj puta protiv KK Poštara.