BRANKU BAJTU NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO U SPORTU, 21. 01. 2018.
Na svečanosti održanoj danas u Školskoj sportskoj dvorani u Ogulinu, u nazočnosti mnogih sportašica i sportaša te gostiju, uručene su nagrade najboljima u sportu Grada Ogulina u protekloj 2017.g. Među leauratima je i kuglač i kapetan ekipe KK Policjca Branko Bajt kojemu je dodjeljeno naviše priznanje - nagrada za životno djelo u sportu.
Našem kapetanu upućujemo najiskrenije čestitke, a tko su još dobitnici nagrada u sportu Grada Ogulina za 2017. godinu možete pogledati na stranicama Og-portala.

Branko Bajt rođen je 2. srpnja 1950. godine u Ogulinu. Već od najranije mladosti, u osnovnoj školi, isticao se sportskim angažmanom igrajući mali nogomet i rukomet. Tako je u školskoj godini 1965./1966. nastupao za rukometnu ekipu OŠ „Jure Kaurić“ Ogulin na prvenstvu bivše države SFRJ u rukometu u Zagrebu.

Od 1972. godine aktivno se uključuje u kuglački sport kao aktivni kuglač, najprije u KK „Vatrogasac“, a 1980. godine prelazi u bivši KK „Milicioner“, današnji KK „Policajac“, gdje neprekidno do danas aktivno kugla.

Za vrijeme dugogodišnje kuglačke karijere sa svojim klubom osvojio je niz uspjeha u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji, od čega je za istaknuti plasman KK „Policajca“ u 2. HKLZ u sezoni 2002./2003.

Paralelno s kuglanjem, u vremenu od 1980. godine pa do 1984. godine aktivno se bavio streljaštvom u tadašnjem Streljačkom klubu u Ogulinu.

Tijekom dugogodišnje sportske karijere u KK „Milicioneru“ i kasnije u njegovom slijedniku KK „Policajcu“ u više navrata vrlo uspješno je obnašao dužnost tajnika kluba, blagajnika, a i dan danas je kapetan muške ekipe KK „Policajca“.

Dugogodišnji je kuglački sudac i danas aktivan u Zboru kuglačkih sudaca Ogulin.

Svojim dugogodišnjim aktivnim sudjelovanjem u sportu Grada Ogulina, bilo kao natjecatelj, sportski dužnosnik ili sudac, ostavio je duboki trag, posebno u kuglačkom sportu, te je jedan od rijetkih koji se, kao aktivni igrač, kuglanjem bavi već 45 godina neprekidno. Svo to vrijeme, svojim sportskim rezultatima i posebno uzornim sportskim ponašanjem, služio je i još uvijek služi kao uzor mnogim mladim kuglačima.